KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 36, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   845   Määttä Jani                     Limingan Niittomiehet                 36:29
  2.   973   Rahko Sampo                     ONMKY                                 36:50         +21
  3.   947   Kolehmainen  Arvi               Liikuntakeskus HyväfiilisTorni        37:09         +40
  4.   835   Latvala Juho                    Oulu                                  37:42       +1:13
  5.   954   Rönkkö Ilpo                     Mäntylahden Veto                      37:44       +1:15
  6.   963   Eskelinen Matti                 -                                     38:33       +2:04
  7.   932   Laitala  Matti                  Kalajoen Junkkarit                    39:47       +3:18
  8.   951   Lampinen Markus                 Tornio                                39:49       +3:20
  9.   923   Kokko Kari                      Oulun Pyrintö                         41:16       +4:47
 10.   929   Meriläinen Antti                Oulu                                  41:27       +4:58
 11.   888   Luokkala Toni                   K-SSHP                                42:15       +5:46
 12.   969   Wylie Simon                     -                                     43:14       +6:45
 13.   832   Kondratyev Vasily               Oulu                                  43:44       +7:15
 14.   865   Tykkyläinen Mikko               Kiiminki                              43:59       +7:30
 15.   975   Heidari Abdulhamid              Raahe                                 44:35       +8:06
 16.   867   Vainiokangas Matti              Liminka                               46:18       +9:49
 17.   837   Liedes Ari-Pekka                Oulu                                  46:27       +9:58
 18.   910   Juntunen Olli                   Haukiputaan Veikot                    47:02      +10:33
 19.   824   Juntunen Juha                   Kiuruveden Urheilijat                 47:57      +11:28
 20.   831   Komu Heikki                     Haukipudas                            48:33      +12:04
 21.   802   Alenius Kari                    Kuivasjärven Aura                     48:41      +12:12
 22.   812   Hannula Mikko                   Cimson Koulutuspalvelut Oy            49:43      +13:14
 23.   965   Huoponen Mikko                  Heinäpään Oluttupa                    50:37      +14:08
 24.   828   Kesti Hannu                     Notkeat Seniorit                      52:35      +16:06
 25.   945   Ravantti Tuomas                 Munajärven Pullistus                  53:29      +17:00
 26.   913   Tompuri Tuomo                   FC-Rupu                               53:31      +17:02
 27.   974   Rahmat Kasemi                   Raahe                                 54:16      +17:47
 28.   825   Juntunen Pekka                  Sinitähdet                            54:20      +17:51
 29.   889   Niskala Ari                     Tornio                                56:33      +20:04
 30.   937   Tapio Harri                     -                                   1:07:24      +30:55
 31.   856   Saikkonen Toivo                 Oulun Kilpa-Veljet                  1:07:29      +31:00
 32.   931   Lesonen Heikki                  Heinäpään Oluttupa                  1:14:46      +38:17
 32.   930   Kanerva Tarmo                   Heinäpään Oluttupa                  1:14:46      +38:17
 34.   955   Remes Antti                     -                                   1:14:48      +38:19
       882   Mohammed Boutad                 Marokko                               Kesk.
       860   Silfverhuth Tommi               Oulu                                  Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet kunto 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 21, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   892   Raappana Kari-Pekka             Alatornion Pirkat                     39:49
  2.   885   Kananen Jukka                   KajaaninKuohu                         40:57       +1:08
  3.   957   Hanhela Jani                    Haukiputaan Veikot                    41:48       +1:59
  4.   909   Koivukangas Mikko               ONMKY                                 42:26       +2:37
  5.   891   Kivijärvi Pekka                 Piippolan Terävä                      42:52       +3:03
  6.   968   Orava Jani                      -                                     47:18       +7:29
  7.   933   Nissi Mikko                     Oulu                                  47:42       +7:53
  8.   966   Holmi Rauno                     -                                     48:04       +8:15
  9.   840   Mantere Jukka                   Oulu                                  48:15       +8:26
 10.   874   Kuorilehto Jouko                Tupos                                 48:21       +8:32
 11.   915   Kreivi Asko                     Oulu                                  48:37       +8:48
 12.   848   Paaso Lasse                     Lakeuden Ykkösrakentajat              49:26       +9:37
 13.   898   Häkkilä Kari                    Kempele                               50:47      +10:58
 14.   946   Leimurautio Tuomo               LuLu                                  55:46      +15:57
 15.   896   Rajaniemi Jari                  Kempele                               56:07      +16:18
 16.   843   Mikkonen Tuomas                 Kempele                               56:09      +16:20
 17.   900   Kopola Juha                     Kempele                               58:44      +18:55
 18.   899   Valpas Into                     Oulu                                  59:27      +19:38
 19.   958   Väisänen Timo                   Oulu                                1:00:45      +20:56
 20.   961   Hoikkala Timo                   FC Parta                            1:05:07      +25:18
 21.   868   Vedenoja Simo                   Raahe                               1:23:34      +43:45

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 10 km SK : 10,0 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   809   Hammar Ville                    Oulu                                1:18:36
  2.   827   Kansanoja Arto                  Temmes                              1:30:31      +11:55

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 19 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   833   Kuokkanen Jesse                 Limingan Niittomiehet                 39:25
  2.   886   Drammeh Abu                     KajaaninKuohu                         41:46       +2:21
  3.   803   Alenius Otso                    Kuivasjärven Aura                     48:41       +9:16

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 16 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   829   Kohtaniemi Naveen               Ykspihlajan Reima                     37:26
  2.   830   Kohtaniemi Ravinder             Ykspihlajan Reima                     37:36         +10
  3.   956   Paukkeri Jarkko                 Limingan Niittomiehet                 37:54         +28
  4.   884   Juntunen Jani                   Suomussalmen Rasti                    40:07       +2:41
  5.   921   Autio Miika                     Pattijoki                             44:37       +7:11
  6.   940   Kähkölä Johannes                Ajax Sarkkiranta                      46:47       +9:21
  7.   851   Pesu Lasse                      Oulu                                  50:54      +13:28
       861   Silfverhuth Topias              Oulu                                  Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 41, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   964   Kanervo Pauliina                Oulun Pyrintö                         37:36
  2.   852   Pietikäinen Pauliina            Kontiolahti                           41:51       +4:15
  3.   972   Rahko Saana-Maria               ONMKY                                 44:10       +6:34
  4.   801   Alari Veera                     Oulun Pyrintö                         46:08       +8:32
  5.   893   Kauppinen Kariina               ONMKY/KKM                             46:29       +8:53
  6.   911   Suorsa Irmeli                   ONMKY/KKM                             46:34       +8:58
  7.   914   Henriksson Sanna                Kuivasjärven Aura                     46:41       +9:05
  8.   813   Hannunen Mia                    Tornio                                49:39      +12:03
  9.   859   Silfverhuth Minna               Kuivasjärven Aura                     49:52      +12:16
 10.   849   Palos Marjo                     Kajaani                               51:03      +13:27
 11.   846   Mönkäre Tanja                   Nokia                                 51:50      +14:14
 12.   804   Asikainen Jaana                 Kempele                               52:56      +15:20
 13.   863   Taipaleenmäki Maarit            Lumijoki                              52:57      +15:21
 14.   927   Tuomaala Eija                   Rantsilan Raikas                      54:26      +16:50
 15.   925   Patanen Minna                                                         55:13      +17:37
 16.   924   Leppälä Merja                   Raahe                                 55:23      +17:47
 17.   815   Henttonen Seija                 Mehiläinen Liikuntaklinikka           56:18      +18:42
 18.   844   Montonen Ulla                   -                                     56:26      +18:50
 19.   943   Kestilä Maarit                  Haukiutaanheitto                      56:42      +19:06
 20.   866   Vainiokangas Erja               Liminka                               56:56      +19:20
 21.   818   Hynninen Nina                   OYS, Vapari                           56:58      +19:22
 22.   950   Lehto Kaisa                     -                                     57:02      +19:26
 23.   864   Tornberg Krista                 Northern Light Diamonds               57:41      +20:05
 23.   855   Räihä Anna                      Northern Lights Diamonds              57:41      +20:05
 25.   890   Bäro Lotta                      Ylivieska                             57:45      +20:09
 26.   875   Häyrynen Lea                    OYS, Vapari                           58:37      +21:01
 27.   850   Parhi Piritta                   Anite Finland Ltd                     58:48      +21:12
 28.   862   Silvola Hanna                   -                                     59:13      +21:37
 29.   962   Honka Sari                      -                                   1:01:47      +24:11
 30.   853   Rahkola Ulla                    Kempele                             1:04:27      +26:51
 31.   928   Eskola  Anna                    SuperAkatemia                       1:06:35      +28:59
 32.   819   Impola Hanna                    Liekki Leidit                       1:06:40      +29:04
 33.   871   Ylilehto Päivi                  Oulu                                1:06:49      +29:13
 34.   808   Halttunen Jenni                 Super-Akatemia                      1:07:01      +29:25
 35.   967   Kauppila Sini                   Liminka                             1:10:34      +32:58
 36.   857   Sanaksenaho Tuula               Liekki Leidit                       1:10:42      +33:06
 37.   834   Kyngäs Sanna                    Oulu                                1:11:04      +33:28
 38.   823   Jokelainen Päivi                Oulu                                1:19:55      +42:19
 39.   854   Rosberg Anu                     Metsokankaan mammat                 1:20:20      +42:44
       806   Finnberg Katja                  OYS, Vapari                           Kesk.
       817   Hukkanen Noora                  Liminka                               Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset kunto 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 27, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   949   Kostama Anja                    Oulu                                  50:04
  1.   912   Holappa Sirpa                   Haukipudas                            50:04
  3.   948   Kostama Seija                   Oulu                                  51:00         +56
  4.   941   Montell-Mäntyranta Inka         Kempele                               51:06       +1:02
  5.   814   Harjuhaahto Anne                Raahe                                 52:44       +2:40
  6.   960   Sillanpää Saija                 Kaustinen Pohjan-Veikot               52:56       +2:52
  7.   976   Wallin Katri                    DonnaAgile                            55:58       +5:54
  8.   822   Jauhola Päivi                   Tornio                                56:40       +6:36
  9.   810   Hangasmaa Erja                  Ylivieskan Kuula                      56:41       +6:37
 10.   887   Jarkko Eveliina                 Raahe                                 56:46       +6:42
 11.   952   Tauriainen Jaana                Kuusamo                               57:48       +7:44
 12.   897   Tahkola Ira                     -                                     58:38       +8:34
 13.   805   Autio Päivi                     Iin Yritys                            59:40       +9:36
 14.   936   Impiö Annikka                   -                                     59:57       +9:53
 15.   826   Jäärni Heli                     LenkkiLeidit                        1:00:13      +10:09
 16.   942   Turpeinen Varpu                 -                                   1:02:34      +12:30
 17.   922   Ylilehto Marja                  Kempele                             1:07:08      +17:04
 18.   869   Vimpari Arja                    Raahe                               1:07:50      +17:46
 19.   926   Patanen Raili                   -                                   1:08:07      +18:03
 20.   920   Niemelä Leena                   Oulu                                1:08:23      +18:19
 21.   971   Wallenius Krista                -                                   1:09:15      +19:11
 22.   847   Nybacka Liisa                   Cassiopeia                          1:10:03      +19:59
 23.   895   Uusitalo Kaisa                  OYS/Vapari                          1:11:26      +21:22
 23.   894   Halunen Raija                   OYS/VAPARI                          1:11:26      +21:22
 25.   935   Mettovaara Maarit               -                                   1:14:41      +24:37
 26.   953   Ikonen Heli                     Tieto Oyj                           1:19:13      +29:09
 27.   970   Janatuinen Sari                 -                                   1:25:55      +35:51

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 10 km SK : 10,0 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   934   Välitalo Inkeri                 -                                   1:28:54
  2.   881   Id Lea                          Törtön Koitto                       1:29:06         +12
  3.   841   Marttila Lea                    Temmeksen Vuorikiipeilijät          1:30:41       +1:47

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 19 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   944   Kuoppamaa Susanna               Muhos                                 50:47
  2.   811   Hangasmaa Hanna                 Ylivieskan Kuula                      53:25       +2:38
  3.   872   Ylimartimo Suvi                 Oulu                                  58:14       +7:27
  4.   883   Haukipuro Julia                 -                                   1:13:04      +22:17

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 16 10 km : 10,0 km

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   959   Saarela Silja                   Limingan Niittomiehet                 50:07
  2.   820   Jauhola Anni                    Alatornion Pirkat                     53:30       +3:23
  3.   821   Jauhola Iina                    Alatornion Pirkat                     53:59       +3:52
  4.   902   Knuutinen Minttu                Kiuruveden Urheilijat               1:01:48      +11:41

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 92, Keskeytti: 3, Hylätty: 0)

  1.   674   Holappa Jouni                   Haukipudas                          1:14:46
  2.   771   Sellami Gharbi                  Polvijärven Urheilijat              1:15:25         +39
  3.   512   Rahkonen Jukka                  Polvijärven urheilijat              1:16:58       +2:12
  4.   631   Uusitalo Matti                  Kuivasjärven Aura                   1:18:46       +4:00
  5.   901   Ahola Tuomas                    Nivalan Urheilijat                  1:21:57       +7:11
  6.   341   Hiltula Juha                    Kokkolan kaupunki                   1:27:44      +12:58
  7.   907   Kujala Kyösti                   II                                  1:28:00      +13:14
  8.   511   Pörsti Yrjö                     Anite Finland Ltd                   1:28:01      +13:15
  9.   747   Taskila Markus                  Rovaniemi                           1:29:24      +14:38
 10.   776   Kaveri Timo                     YIN                                 1:30:05      +15:19
 11.   467   Määttä Sauli                    Tyrnävä                             1:30:15      +15:29
 12.   522   Ronkainen Markus                Haukiputaan Veikot                  1:31:22      +16:36
 13.   323   Eskola Jyrki                    Anite Finland Ltd                   1:32:54      +18:08
 14.   411   Kähkölä Pekka                   OTC                                 1:35:45      +20:59
 15.   308   Ala-Mattila Jukka               Pattijoki                           1:36:32      +21:46
 16.   686   Hooli  Roni                     Alatornion Ahjo                     1:37:08      +22:22
 16.   916   Niska Mikko                     Tornio                              1:37:08      +22:22
 18.   904   Tuunainen Ville                 Roki Vetskut                        1:37:17      +22:31
 19.   591   Ylisassi Henry                  Kajaanin Kuohu                      1:37:29      +22:43
 20.   628   Seilonen Matti                  Kempele                             1:39:39      +24:53
 21.   769   Niskanen Matti                  -                                   1:39:54      +25:08
 22.   371   Kangasharju Teemu               Oulun NMKY                          1:39:55      +25:09
 23.   543   Sjöman Pasi                     Oulun Sähkönmyynti                  1:40:07      +25:21
 24.   301   Ahola Eerik                     Rajakorven veljekset                1:40:22      +25:36
 25.   590   Ylisassi Aapo                   Oulu                                1:40:46      +26:00
 26.   681   Kotajärvi  Kim                  -                                   1:40:54      +26:08
 27.   653   Tuomaala Teppo                  Oulu                                1:41:14      +26:28
 28.   630   Puurunen Jorma                  rei-iin naseva                      1:41:51      +27:05
 29.   171   Ojala Markus                    Hupa                                1:42:32      +27:46
 30.   386   Kippola Janne                   Raahe                               1:43:38      +28:52
 31.   500   Puroila Antti                   KAJUP                               1:44:00      +29:14
 32.   520   Romppainen Niko                 Kuhan Erä                           1:44:17      +29:31
 33.   652   Halonen Tero                    Kempele                             1:44:21      +29:35
 34.   331   Haaraniemi Mika                 Oulu                                1:44:28      +29:42
 35.   336   Haukipuro Jaakko                Kempele                             1:44:30      +29:44
 36.    61   Lappalainen Tatu                Leijakoululappis                    1:44:35      +29:49
 37.   519   Romppainen Jari                 Kuhan Erä                           1:44:45      +29:59
 38.   427   Laulajainen Jukka-Pekka         Liminka                             1:45:04      +30:18
 39.   329   Haapala Janne                   Oulu                                1:45:10      +30:24
 40.   782   Loukkola  Jouni                 -                                   1:45:12      +30:26
 41.   412   Kääriäinen Timo                 Tyrnävä                             1:45:26      +30:40
 42.   647   Ruokokoski Marko                Firefighters Oulu                   1:47:11      +32:25
 43.   662   Vuoti Jari                      Kiimingin urheilijat                1:47:21      +32:35
 44.    60   Tuononen Tomi                   Harrastaja                          1:47:47      +33:01
 45.   551   Säynäjäkangas Tuomo             Oulunsalo                           1:48:33      +33:47
 46.   346   Hurskainen Antti                OTC                                 1:48:34      +33:48
 47.   566   Tolonen Jyrki                   OSAO                                1:48:37      +33:51
 48.   537   Siipola Niklas                  Oulun Yliopisto                     1:49:19      +34:33
 49.   184   Mällinen Jeremias               Kempele                             1:49:31      +34:45
 50.   604   Kylmänen Vesa                   Tupos                               1:49:49      +35:03
 51.   319   Ek Arto                         Raahe                               1:50:25      +35:39
 52.   179   Honkala Tomi                    -                                   1:50:38      +35:52
 53.   560   Tihinen Jyrki                   Sats Finland                        1:50:42      +35:56
 54.   400   Kova Samuel                     Kempele                             1:51:10      +36:24
 55.   488   Peltonen Janne                  Korson Kengurut                     1:51:31      +36:45
 56.   401   Kovalainen Mikko                Anite Finland Ltd                   1:52:58      +38:12
 57.   716   Pelkonen Tapio                  -                                   1:53:28      +38:42
 58.   792   Risto Pirinen                   Liminka                             1:53:57      +39:11
 59.   510   Pöllänen Jonne                  Oulu                                1:55:22      +40:36
 60.   718   Mikola Ilppo                    NSN                                 1:56:05      +41:19
 61.   349   Hämäläinen Tommi                Oulu                                1:56:15      +41:29
 62.   462   Mällinen Jani                   Design Kuva                         1:56:46      +42:00
 63.   778   Kannala  Juho                                                       1:57:43      +42:57
 64.   340   Hihnala Henri                   Suzhou Flying Finns and Wannab      1:59:33      +44:47
 65.   615   Haukipuro Teemu                                                     1:59:41      +44:55
 66.   418   Laitila Markku                  Savukoski                           1:59:45      +44:59
 67.   451   Mattinen Harri                  restel                              1:59:54      +45:08
 68.   320   Ervasti Mika                    Muhos                               2:00:02      +45:16
 69.   337   Haukipuro Kari                  Kempele                             2:00:11      +45:25
 70.   361   Juola Sami                      Pohjolan Design-Talo Oy             2:00:55      +46:09
 71.   719   Käkelä Juha                     -                                   2:02:03      +47:17
 72.   394   Kokko Petri                     Oulun Sähkönmyynti                  2:02:21      +47:35
 73.   657   Koivuneva Lauri                 Oulu                                2:02:23      +47:37
 74.   347   Häkkinen Markus                 Välivainion Lenkkeilijät            2:03:27      +48:41
 75.   514   Rasmus Jaakko                   Oulu                                2:06:02      +51:16
 76.   415   Laatikainen Sami                Oulu                                2:09:38      +54:52
 77.   695   Tuohino Jussi                   Metalanperän Voima                  2:09:51      +55:05
 78.   461   Mällinen Aleksi                 Oulu                                2:10:16      +55:30
 79.   694   Korpela Samuli                  Ketolanperän Voima                  2:10:18      +55:32
 80.   701   Rajala Matti                    Oulunsalon Vasama                   2:12:15      +57:29
 81.   471   Nuojua Jani                     Rautakausi                          2:13:12      +58:26
 82.   525   Saarela Tuukka                  AMC / Rovaniemi                     2:13:17      +58:31
 83.   303   Ahola Mikael                    Rajakorven veljekset                2:15:46    +1:01:00
 84.   322   Esko Jonne                      Oulu                                2:16:42    +1:01:56
 85.   665   Koskinen Kari                   Oulu                                2:24:33    +1:09:47
 86.   491   Perämäki Tuomas                 Oulun Yliopisto                     2:26:55    +1:12:09
 87.   316   Anttila Tomi                    Kempele                             2:28:58    +1:14:12
 88.   314   Alila Juha                      ODL Tietotekniikka                  2:37:37    +1:22:51
 89.   702   Paukkeri Petteri                -                                   2:43:07    +1:28:21
       304   Ahola Sami                      Ketolanperä                           Kesk.
       483   Passoja Matti                   Anite Finland Ltd                     Kesk.
       484   Pekkala Tommi                   Perhehoitokoti Pekkala                Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet kunto puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 57, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   679   Lehtoaho Jaakko                 -                                   1:33:10
  2.   707   Karttunen Markus                OAMK                                1:36:58       +3:48
  3.   348   Häll Harri                      Oulu                                1:38:19       +5:09
  4.   379   Kemppainen Heikki               Oulun poliisilaitos                 1:38:54       +5:44
  5.   656   Mäntyranta Reima                Kempele                             1:40:07       +6:57
  6.   372   Kangasniemi Jari                Oulun Jätehuolto                    1:41:09       +7:59
  7.   556   Tarkiainen Matti                Hartela-Forum Oy                    1:41:21       +8:11
  8.   439   Luomanperä Sami                 Oulu                                1:44:43      +11:33
  9.   756   Nissinen Markku                 Kajaani                             1:45:34      +12:24
 10.   680   Saukko Teuvo                    Kempele                             1:45:40      +12:30
 11.   385   Kinnunen Timo                   Raahe                               1:47:10      +14:00
 12.   795   Saarela Kari                    Limingan Niittomiehet               1:48:54      +15:44
 13.   399   Kotajärvi Jarmo                 Raahen Ykköspalvelu Oy              1:49:47      +16:37
 14.   618   Ruokola Jaakko                  Laplands Runners                    1:52:24      +19:14
 15.   779   Wallenius Ville                 -                                   1:52:41      +19:31
 16.   903   Pasuri Jeehu                    Oulu                                1:52:54      +19:44
 16.   624   Pulkkinen Timo                  Oulu                                1:52:54      +19:44
 18.   626   Eronen Ville                    Oulu                                1:53:18      +20:08
 19.   660   Kuotesaho Ari                   Kempele                             1:53:33      +20:23
 20.    62   Länsman Ola-Mihkku              Haukipudas                          1:54:47      +21:37
 21.   730   Maaninka Aatu                   Kuusamon Erä-veikot                 1:55:56      +22:46
 22.   524   Räsänen Timo                    Kempele                             1:56:09      +22:59
 23.   366   Järvilehto Eero                 Oulu                                1:56:18      +23:08
 24.   515   Rautiainen Ville                Arkkitehdit m3 Oy                   1:56:26      +23:16
 25.   777   Laukka Hannu                    Haukipudas                          1:57:40      +24:30
 26.   573   Tyni Juho                       Hartela-Forum Oy                    1:58:25      +25:15
 27.   513   Ranta-Nilkku Juha               PehuTec Oy                          1:58:45      +25:35
 28.   444   Manninen Jarmo                  Kalajoki                            1:58:47      +25:37
 29.   710   Mankila Pekka                   Oulu                                1:59:25      +26:15
 30.   523   Rytilahti Tero                  Hartela-Forum Oy                    1:59:59      +26:49
 31.   709   Lukkarinen Juha                 Oulu                                2:00:01      +26:51
 32.   650   Uusitalo Topias                 -                                   2:02:42      +29:32
 33.   669   Aspegren Hannu                  OMU                                 2:02:50      +29:40
 34.   696   Kettunen Keijo                  -                                   2:03:57      +30:47
 35.   407   Kylmäluoma Pekka                Hartela-Forum Oy                    2:04:37      +31:27
 36.   334   Harjula Ilkka                   Oulu                                2:05:36      +32:26
 37.   312   Alatalo Seppo                   Oulunsuun Heitto                    2:06:09      +32:59
 38.   767   Siika-Aho Timo                  Oulu                                2:06:22      +33:12
 39.   699   Lämsä Arto                      Iin Hiihtoseura                     2:06:40      +33:30
 40.   693   Jaronen Kari                    Tuikkula                            2:07:02      +33:52
 41.   735   Laurila Jarmo                   Oulunsalo                           2:07:07      +33:57
 42.   475   Nykänen Kari                    Arkkitehdit m3 Oy                   2:07:42      +34:32
 43.   517   Riepula Juho                    Haukipudas                          2:08:53      +35:43
 44.   726   Matinpuro Tommi                 Oulu                                2:10:03      +36:53
 45.   464   Mänty Pasi                      Overtaken veto ja ponnistus, R      2:10:54      +37:44
 46.   454   Meriruoko Toni                  Kempele                             2:11:30      +38:20
 47.   445   Manninen Tuomas                 Pudasjärvi                          2:11:38      +38:28
 48.   603   Mäkikyrö Tero                   Midsommarin Veto                    2:13:38      +40:28
 49.   794   Yppärilä Jari                   Veho                                2:14:06      +40:56
 50.   559   Tervo Jani                      Lewel Group                         2:14:53      +41:43
 51.   666   Pietilä Antti                   Oulunsalo                           2:14:56      +41:46
 52.   497   Pohjanvesi Antti                Pudasjärvi                          2:16:12      +43:02
 53.   587   Väätäjä Matti                   Häjyt                               2:17:02      +43:52
 54.   703   Melantie Eero                   Kokkokosken Erä                     2:20:38      +47:28
 55.   181   Korpela Esa                     Kempele                             2:22:58      +49:48
 56.   437   Lumijärvi Keijo                 Tyrnävä                             2:25:33      +52:23
 57.   465   Mäntyranta Arto                 VEHO                                2:27:31      +54:21

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 40 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 32, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   360   Juntunen Ismo                   Suomussalmen Rasti                  1:21:49
  2.   375   Kasila Ilkka                    Kasu                                1:24:04       +2:15
  3.   634   Raudasoja Mika                  Merilapin Maratoonarit              1:25:22       +3:33
  4.   585   Väisänen Sakari                 Oulu                                1:30:00       +8:11
  5.   397   Korhonen Tatu                   Liminka                             1:30:47       +8:58
  6.   384   Kinnunen Jari                   Suomussalmen Rasti                  1:31:01       +9:12
  7.   359   Jokinen Jari                    Anite Finland Ltd                   1:31:19       +9:30
  8.   639   Tohmola Mika                    Oulu Firefighters                   1:31:42       +9:53
  9.   676   Zitting Hannu                   Kempele                             1:32:43      +10:54
 10.   876   Tarkiainen Markku               Oulu                                1:36:19      +14:30
 11.   625   Tolkkinen Petri                 Fysigo                              1:36:54      +15:05
 12.   538   Siira Hannu                     Oulu                                1:39:38      +17:49
 13.   659   Jokinen Pekka                   Kempele                             1:39:50      +18:01
 14.   740   Hilli Mika                      Oulu                                1:39:52      +18:03
 15.   636   Saukko Janne                    Oulu                                1:42:11      +20:22
 16.   456   Moisanen Arto                   Tieto Oyj                           1:43:32      +21:43
 17.   420   Lakso Mikko                     Temmeksen maraton                   1:46:05      +24:16
 18.   789   Mäkinen Veli-Pekka              Kauppakeskus Zeppelin               1:46:43      +24:54
 19.   722   Kokko Hannu                     Utajärven Urheilijat                1:46:54      +25:05
 20.   611   Ruottinen Pasi                  -                                   1:51:08      +29:19
 21.   183   Isopahkala Pasi                 -                                   1:52:16      +30:27
 22.   548   Sutinen Arto                    Oulun Sähkönmyynti                  1:56:17      +34:28
 23.   302   Ahola Hannu                     Pohjolan Design-Talo Oy             1:58:42      +36:53
 24.   345   Huhtala Jarmo                   Pohjolan Design-Talo Oy             1:59:50      +38:01
 25.   780   Kollin Janne                    -                                   2:02:44      +40:55
 26.   180   Tiilikainen Kimmo               -                                   2:04:23      +42:34
 27.   753   Rousu Sami                      -                                   2:09:30      +47:41
 28.   754   Saarinen Juha                   HaHe                                2:09:38      +47:49
 29.   620   Lotvonen Markku                 Oulunsalo                           2:11:31      +49:42
 30.   172   Vappula Pasi                    Liminka                             2:15:49      +54:00
 31.   649   Mäki-Runsas Jari                Coronaria Oy                        2:20:27      +58:38
       609   Ravaska Ari                     Kempele                               Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 45 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 28, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   490   Perttunen Jyrki                 ONMKYU                              1:22:03
  2.   495   Pikkarainen Kari                Kuivasjärven Aura                   1:27:02       +4:59
  3.   692   Partanen Hannu                  Ranua                               1:28:03       +6:00
  4.   178   Hartikka Jarmo                                                      1:29:14       +7:11
  5.   396   Korhonen Kari                   Kuusamo                             1:29:51       +7:48
  6.   689   Niemelä Jorma                   Paavola                             1:30:07       +8:04
  7.   580   Vehkaoja Markku                 Training & Travel                   1:30:58       +8:55
  8.   449   Marttinen Pasi                  Otavan Ottopojat                    1:31:06       +9:03
  9.   404   Kuokkanen Pekka                 Iin Yritys                          1:34:20      +12:17
 10.   682   Kukkula Pekka                   IiHS                                1:36:21      +14:18
 11.   627   Raiskio Simo                    Tornio                              1:36:37      +14:34
 12.   428   Laurila Hannu                   Kemi                                1:36:39      +14:36
 13.   784   Sonninen Timo                   SSV Suzhou                          1:36:59      +14:56
 14.   632   Immonen Juha                    Kajaanin Kuohu                      1:38:49      +16:46
 15.   453   Meriläinen Jari                 Haukiputaan Veikot                  1:40:08      +18:05
 16.   182   Taskila Timo                    Rakettitukku                        1:44:29      +22:26
 17.   706   Tilvis Juha                     Oulu                                1:44:55      +22:52
 18.   685   Lamminaho Hannu                 -                                   1:45:00      +22:57
 19.   367   Jäärni Risto                    Malininkankaan Karpaasit            1:45:46      +23:43
 20.   643   Jansson Jari                    Kempele                             1:46:38      +24:35
 21.   677   Juntunen Jaakko                 OMP                                 1:47:37      +25:34
 22.   498   Pohjola Petri                   Tornio                              1:52:45      +30:42
 23.   664   Henriksson Juha                 ONMKY                               1:58:20      +36:17
 24.   633   Alavesa Jukka                                                       1:58:52      +36:49
 25.   783   Lempinen Hannu                  Fujitsu                             2:01:33      +39:30
 26.   572   Turpeinen Pekka                 KAJUP                               2:04:05      +42:02
 27.   651   Tahvanainen Arto                                                    2:08:27      +46:24
       698   Karvonen Sami                   SalRe                                 Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 50 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 24, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   880   Rauhala Seppo                   ONMKY                               1:24:18
  2.   480   Ojantakanen Heikki              Oulunsuun Heitto                    1:25:50       +1:32
  3.   414   Laakkonen Juha                  Pudasjärven Urheilijat              1:31:44       +7:26
  4.   503   Puurunen Taisto                 Kuivasjärven Aura                   1:34:12       +9:54
  5.   717   Suua Antti                      OTC                                 1:35:24      +11:06
  6.   644   Kyllönen Jorma                  Kuhmon Kiva                         1:36:05      +11:47
  7.   408   Kylmänen Vesa                   Kempele                             1:36:15      +11:57
  8.   389   Kivelä Taisto                   Pölkky Oy                           1:37:27      +13:09
  9.   546   Suorsa Ilkka                    Hartela-Forum Oy                    1:37:38      +13:20
 10.   629   Juola Kari                      ONMKY                               1:37:39      +13:21
 11.   619   Taskila Jouni                   Oulu                                1:38:43      +14:25
 12.   770   Vähkyrä Teuvo                   Kipinän Toho                        1:43:52      +19:34
 13.   557   Tauriainen Kimmo                Ruka Charter Oy                     1:45:07      +20:49
 14.   463   Mällinen Tapani                 Ojan Rauta                          1:45:43      +21:25
 15.   738   Tuominen Risto                  ONMKYU                              1:45:50      +21:32
 16.   675   Vesala Olavi                    Utajärven Urheilijat                1:48:40      +24:22
 17.   704   Tervola Juhani                  Oulun Ikiliikkujat                  1:48:48      +24:30
 18.   501   Puroila Kari                    KAJUP                               1:50:18      +26:00
 19.   318   Brunni Ari                      Liminka                             2:00:29      +36:11
 20.   589   Ylimaunu Timo                   Oulu                                2:02:07      +37:49
 21.   173   Vieru Markku                    -                                   2:08:50      +44:32
 22.   878   Järvenoja Esa                   -                                   2:10:49      +46:31
 23.    64   Koistinen Tuomo                 Kajaani                             2:17:12      +52:54
 24.   363   Jussinniemi Pekka               Vihanti                             2:23:59      +59:41

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 55 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   370   Kaasinen Aulis                  Oulun NMKY                          1:28:02
  2.   762   Kautio Kari                     ONMKY/KKM                           1:31:10       +3:08
  3.   908   Isola Reijo                     Iin hiihtoseura                     1:32:34       +4:32
  4.   623   Kankkunen Juha                  AMC/Rovaniemi                       1:34:33       +6:31
  5.   391   Koivikko Matti                  Oulunsuun Heitto                    1:41:08      +13:06
  6.   425   Lassila Markku                  Taivalkoski                         1:46:28      +18:26
  7.   395   Kontio Paavo                    Martinniemi                         1:47:50      +19:48
  8.   521   Ronkainen Juha                  Pudasjärven Urheilijat              1:48:42      +20:40
  9.   654   Varonen Vilho                   LapinVeikot                         1:50:07      +22:05
 10.   918   Ukkola Veijo                    Kastellin kuntoilijat               1:50:56      +22:54
 11.   663   Viikkula Lauri                  Kuusamo                             1:52:54      +24:52
 12.   476   Ohtonen Osmo                    AMC                                 1:53:32      +25:30
 13.   635   Möykkymäki Tarmo                YlivieskanKuula                     1:59:51      +31:49
 14.   338   Haukipuro Kyösti                Kerava                              2:00:47      +32:45
 15.   481   Ollila Pekka                    Oulun Sähkönmyynti                  2:10:33      +42:31
 16.   570   Tuomi Seppo                     Oulun Sähkönmyynti                  2:16:59      +48:57
 17.   711   Rantala Timo                                                        2:26:42      +58:40

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 60 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 22, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   594   Tuisku Kauko                    RDS Rovaniemi                       1:26:02
  2.   672   Paukkonen Markku                Leppävirran urheilijat              1:29:19       +3:17
  3.   670   Villanen Jukka                  Rovaniemen Roadrunners              1:34:46       +8:44
  4.   724   Kuusirati Jouko                 RaahenSporttiVeteraanit             1:47:55      +21:53
  5.   443   Manninen Erkki                  Oulunsuun Heitto                    1:48:26      +22:24
  6.   919   Niskanen Paavo                  Osmangan urheilijat                 1:48:34      +22:32
  7.   708   Kylen Martti                    Oulu                                1:49:36      +23:34
  8.   508   Pätäri Aarno                    Hikiset Kemi                        1:49:45      +23:43
  9.   431   Lempinen Kalle                  Limingan Niittomiehet               1:52:11      +26:09
 10.   637   Uusitalo Paavo                  KipinänKoski                        1:54:30      +28:28
 11.   575   Tyni Martti                     Kuusamo                             1:57:54      +31:52
 12.   610   Kuusento Heikki                 -                                   1:59:34      +33:32
 13.   607   Kuivalainen Pekka               KittilänUrheilijat                  1:59:42      +33:40
 14.   343   Hirvikoski Ilkka                AMC-Rovaniemi                       1:59:47      +33:45
 15.   535   Siik Tauno                      Oulun NMKYU/JS                      2:01:38      +35:36
 16.   687   Juntunen Matti                  Ylikiiminki                         2:04:01      +37:59
 17.   562   Tikkinen Jorma                  Oulun NMKY                          2:04:07      +38:05
 18.   748   Nordman Risto                   Oulu triathlon & cycling            2:05:48      +39:46
 19.   614   Husa Ahti                                                           2:07:48      +41:46
 20.   734   Väisänen Mauno                  Puolanen Ryhti                      2:17:03      +51:01
 21.   799   Pirinen Reijo                   Siikajoki                           2:18:53      +52:51
 22.   761   Okkonen Vesa                    -                                   2:19:48      +53:46

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 119, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   434   Lindgren Elina                  Oulun Pyrintö                       1:20:08
  2.   496   Pirkonen Kaisa                  Kuopion Reipas                      1:24:27       +4:19
  3.   661   Nuolikivi-Roininen Anna-Leena   Muhoksen Urheilijat                 1:33:18      +13:10
  4.   568   Tulppo Riikka                   Oulun NMKY                          1:33:19      +13:11
  5.   763   Luiro Ilona                     AMC Rovaniemi                       1:36:22      +16:14
  6.   688   Tiiperi Marika                  Rovaniemen Palveluskoirakerho       1:37:31      +17:23
  7.   342   Hiltunen Marja                  Oulu                                1:37:32      +17:24
  8.   751   Aula-Kyrö Pauliina              Team Donna Agile                    1:38:03      +17:55
  9.   608   Loukkola Marjo                  Vuokatin Ski Team                   1:38:32      +18:24
 10.   906   Hyvärinen Henna                 Haukipudas                          1:40:36      +20:28
 11.   438   Lumijärvi Päivi                 Limingan Niittomiehet               1:41:10      +21:02
 12.   729   Käkelä Marika                   Oulu                                1:48:15      +28:07
 13.   325   Farin Satu                      PehuTec Oy                          1:50:30      +30:22
 14.   791   Sorro Anna                      Rovaniemi                           1:50:39      +30:31
 15.   571   Tuomikoski Anna-Maria           OYS, Vapari                         1:51:12      +31:04
 16.   745   Hemmilä Jenna                   Kempele                             1:51:53      +31:45
 17.   741   Kakko Maria                     Muhos                               1:52:48      +32:40
 18.   174   Heikkinen Anna-Leena            Liminka                             1:53:12      +33:04
 19.   441   Mannerkorpi Pilvi               Oulu                                1:53:17      +33:09
 20.   354   Isopoussu Laura                 Oulu                                1:53:36      +33:28
 21.   720   Salmela Mirva                   -                                   1:54:19      +34:11
 22.   455   Mikkola Sanna                   Oulunsuun Heitto                    1:55:27      +35:19
 23.   540   Sillanpää Kaisa                 Kempele                             1:55:30      +35:22
 24.   723   Kokko Raili                     Utajärven Urheilijat                1:56:04      +35:56
 25.   602   Haikonen Oona                                                       1:56:06      +35:58
 26.   578   Vasankari Essi                  Oulun Yliopisto                     1:56:11      +36:03
 27.   555   Tanhua-Salmi Susanne            Oulu                                1:56:18      +36:10
 28.   388   Kivelä Päivi                    Liminka                             1:56:23      +36:15
 29.   785   Illikainen  Sanna               -                                   1:57:16      +37:08
 30.   432   Leskinen Hanna                  Tupos                               1:58:25      +38:17
 31.   374   Karhunen Helli                  Oulu                                1:59:08      +39:00
 32.   781   Heikkala Ritva                  OYS Vapari                          1:59:31      +39:23
 33.   775   Härö Elisa                      OYS Vapari                          1:59:32      +39:24
 34.   755   Laakkonen  Marjukka             Ii                                  1:59:43      +39:35
 35.   583   Vuola Anna-Maaria               Helsinki                            1:59:44      +39:36
 36.   353   Isoaho Sanna                    Oulu                                1:59:55      +39:47
 37.   744   Savola Lotta                    -                                   2:00:03      +39:55
 38.   424   Lappalainen Taija               OAMK/Luova                          2:00:13      +40:05
 39.   569   Tuohimaa Irene                  Oulunsalo                           2:01:18      +41:10
 40.   736   Kemppainen Minna                                                    2:02:03      +41:55
 41.   327   Grekula Milka                   Raahe                               2:03:53      +43:45
 42.   381   Keskinen Riikka                 Anite Finland Ltd                   2:03:59      +43:51
 43.   563   Tikkinen Veera                  Kempele                             2:04:12      +44:04
 44.   387   Kippola Päivi                   Raahe                               2:05:37      +45:29
 45.   376   Kaskinen Maarit                 Helsinki                            2:05:43      +45:35
 46.   446   Martikainen Niina               Oulu                                2:06:04      +45:56
 47.   768   Holappa Tanja                   -                                   2:06:39      +46:31
 48.   691   Poutiainen Maiju                -                                   2:07:07      +46:59
 49.   482   Palola Taina                    Kiiminki                            2:07:50      +47:42
 50.   550   Säynäjäkangas Mari              Oulunsalo                           2:07:57      +47:49
 51.   502   Puurunen Kaisa                  Puutarha KukKaisa                   2:08:37      +48:29
 52.   324   Eskola Merja                    Tupoksen aloittelija                2:09:11      +49:03
 53.   579   Vasiljeff Outi                  OYS, Vapari                         2:09:39      +49:31
 54.   409   Kymäläinen Heidi                Tampere                             2:09:45      +49:37
 55.   310   Alatalo Raisa                   Raahe                               2:10:03      +49:55
 56.   750   Laukka Karoliina                Oulu                                2:10:22      +50:14
 57.   638   Lampela Sari                    -                                   2:10:23      +50:15
 58.   426   Laukkanen Marjut                Oulu                                2:10:31      +50:23
 59.   362   Jurvansuu Minna-Mari            Teknopalatsi                        2:10:39      +50:31
 60.   764   Vuorma Susanna                  -                                   2:10:59      +50:51
 61.   542   Sipilä Johanna                  Raahe                               2:11:17      +51:09
 62.   364   Jäntti Hanna                    Oulu                                2:11:38      +51:30
 63.   593   Äijälä Anne                     Kempele                             2:12:06      +51:58
 64.   564   Tissari Merja                   Pielavesi                           2:12:33      +52:25
 65.   509   Pöhö Ulla-Maija                 Oulu                                2:12:39      +52:31
 66.   365   Järvenpää Sanna                 Kempele                             2:13:47      +53:39
 67.   793   Simuna  Leena                   -                                   2:14:13      +54:05
 68.   800   Kokko Laura                     -                                   2:14:48      +54:40
 69.   646   Sauvola Emilia                  Tupos                               2:16:20      +56:12
 70.   357   Jokelainen Peppi                Oulu                                2:17:39      +57:31
 71.   586   Väänänen Janna                  Kempele                             2:18:26      +58:18
 72.   430   Leinonen Heli                   Oulu                                2:18:33      +58:25
 73.   532   Savilaakso Mira                 Pinkeät Pakara Pirkot               2:18:43      +58:35
 74.   690   Säkkinen Riikka                 -                                   2:19:25      +59:17
 75.   442   Manninen Eija                   kalajoki                            2:20:03      +59:55
 76.   321   Esko Anni                       Oulu                                2:20:25    +1:00:17
 77.   549   Säily Jatta                     Oulunsalo                           2:20:58    +1:00:50
 78.   595   Seppänen Kirsi                  Ketolanperän Liikkujat              2:21:23    +1:01:15
 79.   684   Knuutinen Maarit                Kiuruveden Urheilijat               2:21:43    +1:01:35
 80.   642   Jokitulppo Kristiina                                                2:22:27    +1:02:19
 81.   577   Haukipuro Anna                  Kempele                             2:22:54    +1:02:46
 82.   493   Piekkari Merja                  Kempele                             2:23:10    +1:03:02
 83.   592   Ylitalo Virpi                   Oulu                                2:23:19    +1:03:11
 84.   641   Kalliokoski  Nella                                                  2:23:33    +1:03:25
 85.   547   Suronen Tiina                   -                                   2:24:17    +1:04:09
 86.   746   Niskasaari Senja                Vapari                              2:25:10    +1:05:02
 87.   786   Säkkinen Minna                  Oulu                                2:25:19    +1:05:11
 88.   466   Määttä Merja                    Kempele                             2:25:26    +1:05:18
 89.   683   Laukka Matleena                 -                                   2:25:27    +1:05:19
 90.   528   Salmi Reetta                    Tyrnävä                             2:25:29    +1:05:21
 91.   905   Mäkinen Sanni                   Saloisten Reipas                    2:25:47    +1:05:39
 92.   421   Lamberg Emma                    Oulun Yliopisto                     2:26:55    +1:06:47
 93.   417   Lahtinen Mari                   Team Timmit Tammat                  2:27:08    +1:07:00
 94.   788   Sipilä Maria                    Kempele                             2:27:54    +1:07:46
 94.   787   Korva Reeta                     Kempele                             2:27:54    +1:07:46
 96.   539   Siira Jenita                    Kempele                             2:29:05    +1:08:57
 97.   774   Mikkonen Anu                    Oulunsalo                           2:29:13    +1:09:05
 98.   440   Löfman Tiina                    Kempele                             2:30:06    +1:09:58
 99.   326   Granroth Suvi                   Oulu                                2:30:29    +1:10:21
100.   405   Kuusento Katja                  Oulu                                2:32:20    +1:12:12
101.   473   Nuojua Rosa                     Rautakausi                          2:33:02    +1:12:54
101.   472   Nuojua Päivi                    Rautakausi                          2:33:02    +1:12:54
103.   759   Korkala  Outi                   -                                   2:34:00    +1:13:52
104.   760   Okkonen Riikka                  -                                   2:34:01    +1:13:53
105.   715   Pelkonen Johanna                -                                   2:34:07    +1:13:59
105.   658   Koivuneva Riina                 Oulu                                2:34:07    +1:13:59
107.   306   Ahoranta Jaana                  ODL Tietotekniikka                  2:37:37    +1:17:29
108.   541   Similä Heidi                    Oulu                                2:38:41    +1:18:33
109.    63   Pääkkö Maria                    Siikajoki/Ruukki                    2:41:08    +1:21:00
110.   313   Alenius Mari-Anna               Oulun seudun kuntoutussairaala      2:45:49    +1:25:41
111.   382   Kestilä Riikka                  Hailuoto                            2:46:02    +1:25:54
112.   330   Haapala Kaisa                   Hailuoto                            2:46:04    +1:25:56
113.   533   Savolainen Merja                Oulu                                2:46:23    +1:26:15
114.   429   Lavan Stefanie                  The Southern Hemisphere             2:47:57    +1:27:49
115.   504   Pynttäri Emmi                   Oulu                                2:48:44    +1:28:36
116.   487   Peltokorpi Päivi                Kannus                              2:52:21    +1:32:13
117.   339   Hautamäki Katariina             Tyrnävä                             2:59:14    +1:39:06
       368   Jääskeläinen Paula              Kenttäurheilijat-58                   Kesk.
       554   Talonen Anna                    Team Donna Agile                      Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset kunto puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 56, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   616   Millaskangas Lea                Team Donna Agile                    1:50:44
  2.   373   Kantola Sini                    Oulun Yliopisto                     1:56:58       +6:14
  3.   712   Vänttilä Kreetta                Tupos                               1:57:26       +6:42
  4.   544   Somero Saija                    Helsinki                            1:58:51       +8:07
  5.   448   Marttila Kaire                  Haapsalu                            2:00:48      +10:04
  6.   305   Ahonen Salla                    omatoiminen                         2:03:43      +12:59
  7.   457   Mäenpää Pia                     Tyrnävä                             2:03:59      +13:15
  8.   553   Taavettila Hanna                Napapiirin seuratanssijat           2:04:57      +14:13
  9.   713   Keto Elina                      Oulu                                2:05:19      +14:35
 10.   506   Päivärinta Katri                Oulun Jätehuolto                    2:05:54      +15:10
 11.   700   Härkönen Linda                  Iin Hiihtoseura                     2:06:40      +15:56
 12.   917   Saukkonen Pauliina              Jurvelin OY                         2:07:11      +16:27
 13.   790   Saarela Marja-Leena             Limingan Niittomiehet               2:08:09      +17:25
 14.   612   Martikainen Kati                OYS Vapari                          2:08:32      +17:48
 15.   648   Knuutinen Sanna                 -                                   2:09:26      +18:42
 16.   581   Virkkula Outi                   Kellon kälkättäjät                  2:10:54      +20:10
 17.   377   Kaukua Anu                      Kellon Käläkättäjät                 2:10:56      +20:12
 18.   565   Toiviainen Hennamari            Oulu                                2:11:00      +20:16
 19.   731   Maaninka Aino                   Kuusamon erä-veikot                 2:12:17      +21:33
 20.   796   Häyrynen Alina                  Oulu                                2:14:37      +23:53
 21.   469   Niemelä Päivi                   Sunnuntai juoksija                  2:15:33      +24:49
 22.   765   Joensuu Merja                   Alatemmes                           2:15:42      +24:58
 23.   413   Könönen Elina                   Kempele                             2:16:56      +26:12
 24.   526   Saikkonen Anna                  Murto                               2:16:58      +26:14
 25.   640   Siponen Sanna                   Kempele                             2:17:00      +26:16
 26.   317   Aska Raili                      PELLO                               2:18:30      +27:46
 27.   739   Hilli Hanna                     Oulu                                2:18:32      +27:48
 28.   435   Linna Johanna                   Kempele                             2:18:54      +28:10
 29.   601   Mäkikyrö Minna                  Midsommarin Veto                    2:19:34      +28:50
 29.   458   Mäkikyrö Terhi-Maria            Lapin Urheiluopisto Santasport      2:19:34      +28:50
 31.   667   Harjuhahto Pia                  Oulunsalo                           2:20:53      +30:09
 32.   798   Mutanen Liisa                   Oulu                                2:21:28      +30:44
 33.   721   Siekkinen Katja                 Pudasjärvi                          2:22:18      +31:34
 34.   217   Vähätiitto Sanna                Liminka                             2:22:58      +32:14
 35.   311   Alatalo Sari                    Oulu                                2:24:14      +33:30
 36.   671   Pudas Niina                     Oulunsalo                           2:24:18      +33:34
 37.   447   Marttila Johanna                Oulu                                2:24:19      +33:35
 38.   378   Kehusmaa Minna                  Oulu                                2:24:40      +33:56
 39.   436   Logar Monika                    Slovenia                            2:25:32      +34:48
 40.   328   Haapala Heini                   Oulu                                2:26:33      +35:49
 41.   749   Rantala Tiina                   -                                   2:26:42      +35:58
 42.   450   Mattila Taija                   Pattijoki                           2:29:58      +39:14
 43.   645   Junes-Kähkölä Anu               -                                   2:30:40      +39:56
 44.   705   Nevalainen Maiju                Ii                                  2:31:01      +40:17
 45.   576   Tähtinen Emma                   Oulu                                2:32:19      +41:35
 45.   478   Oikarinen Heli                  Oulu                                2:32:19      +41:35
 47.   358   Jokimäki Anna                   Oulu                                2:32:20      +41:36
 48.   392   Koivunen Minna                  Oulun naisvoimistelijat ry          2:32:54      +42:10
 49.   350   Häyrynen Sanna                  Oulun naisvoimistelijat ry          2:33:07      +42:23
 50.   584   Vähätiitto Johanna              Oulu                                2:38:17      +47:33
 51.   485   Peltokorpi Maarit               Tyrnävä                             2:53:06    +1:02:22
 52.   307   Rehu Anna-Kaarina               Haukipudas                          2:54:07    +1:03:23
 53.   369   Humalajoki Maija                Pperho                              2:54:08    +1:03:24
 54.   797   Mäkäräinen Eveliina             -                                   2:59:06    +1:08:22
       459   Mäkinen Miia                    Arkkitehdit m3 Oy                     Kesk.
       516   Riepula Henna                   Rovaniemi                             Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 40 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 15, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   561   Tikkanen Katja                  Oulun NMKY/KKM                      1:31:22
  2.   757   Mulari Marjo                    ONMKYU                              1:33:57       +2:35
  3.   545   Sulasalmi Outi                  Oulun NMKY/KKM                      1:42:23      +11:01
  4.   423   Lapilainen Susanna              Oulu                                1:47:29      +16:07
  5.   558   Tavasti Miia                    Liminka                             1:50:54      +19:32
  6.   728   Seppälä Jatta                   -                                   1:53:19      +21:57
  7.   766   Mettovaara Sari                 OYS Vapari                          1:54:13      +22:51
  8.   621   Juntunen Tanja                  Suomussalmen Rasti                  1:57:44      +26:22
  9.   344   Honkanen-Rönkkö Sari            Pudasjärvi                          2:01:31      +30:09
 10.   416   Lahdenperä Virpi                Liminka                             2:04:14      +32:52
 11.   588   Ylikunnari Susanna              Oulu                                2:05:49      +34:27
 12.   406   Kyllönen Kirsi                  -                                   2:06:03      +34:41
 13.   433   Liljamo Minna                   5M                                  2:09:54      +38:32
 14.   582   Virolainen Leena                Oulun kaupunki                      2:12:33      +41:11
 15.   474   Nurmela Marika                  Team Timmit Tammat                  2:27:07      +55:45

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 45 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 14, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   622   Keihtä Tuija                    AMC/Rovaniemi                       1:43:31
  2.   606   Kuivalainen Kati                KittilänUrheilijat                  1:47:03       +3:32
  3.   668   Manninen Anita                  Suomussalmen Rasti                  1:49:41       +6:10
  4.   742   Kujala Tiia                     -                                   1:52:28       +8:57
  5.   355   Jaakola-Juntunen Pirkko         Kiuruveden Urheilijat               1:53:19       +9:48
  6.   725   Rimpeläinen Helena              ORämmät                             1:59:03      +15:32
  7.   727   Laine Päivi                     Tornio                              2:00:46      +17:15
  8.   737   Hakola Jaana                    Koijumaan Kova                      2:01:33      +18:02
  9.   617   Lukkarila Teija                 -                                   2:03:02      +19:31
 10.   697   Christophliemk Tytti            Tyrnävä                             2:03:19      +19:48
 11.   678   Kankanpää Kirsi                 Laplands Runners                    2:08:56      +25:25
 12.   505   Pyykkönen Elsa                  Suomussalmen Rasti                  2:09:09      +25:38
 13.   732   Maaninka Vuokko                 Kuusamo                             2:15:51      +32:20
 14.   877   Länkinen Heidi                  -                                   2:15:58      +32:27

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 50 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 17, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   529   Saromaa Anne                    Oulunsuun Heitto                    1:42:18
  2.   518   Romppainen Eeva                 Suomussalmen Rasti                  1:43:34       +1:16
  3.   499   Porola Eija                     Kuivasjärven Aura                   1:50:25       +8:07
  4.   536   Siika-Aho Satu                  Oulunsuun Heitto                    1:50:49       +8:31
  5.   758   Udd Anu                         -                                   1:55:30      +13:12
  6.   383   Kilpeläinen Marja               OYS, Vapari                         1:58:57      +16:39
  7.   470   Niemi Vuokko                    Oulu                                1:59:09      +16:51
  8.   879   Rauhala Mervi                   Kempele                             2:01:05      +18:47
  9.   380   Kemppainen Liisa                Oulun NMKYU/KKM                     2:02:03      +19:45
 10.   743   Pirilä Sirpa                    OTC                                 2:02:29      +20:11
 11.   335   Harmaala Eija                   Oulunsalo                           2:03:44      +21:26
 12.   393   Koivunurmi Riitta               Kiuruveden Urheilijat               2:03:47      +21:29
 13.   772   Isoaho Pirkko-Liisa             OSAO                                2:04:19      +22:01
 14.   422   Lammela Marja                   OYS, Vapari                         2:05:14      +22:56
 15.   613   Heikkinen Terttu                -                                   2:13:24      +31:06
 16.   492   Piekkari Aira                   Kempele                             2:23:10      +40:52
 17.   655   Taskila Katri                   Lumijoki                            2:26:58      +44:40

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 55 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   673   Kaltakari Juliaana              Tervaväylän koulu                   1:41:16
  2.   714   Jaatinen Aila                   NMKY                                1:51:43      +10:27
  3.   477   Ohtonen Tuija                   AMC                                 2:00:50      +19:34
  4.   410   Kytöaho Liisa                   RASVE                               2:08:10      +26:54
  5.   534   Savukoski Leena                 Ylivieskan Kuula                    2:12:02      +30:46
  6.   773   Holappa Heena                   -                                   2:14:09      +32:53
  7.   605   Saarni Riitta                   Helsinki                            2:16:26      +35:10
  8.   733   Väisänen Pirkko                 Puolangan Ryhti                     2:17:03      +35:47
  9.   530   Satta Kirsti                    AMC/Kolari                          2:21:09      +39:53

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 60 puolimaraton : 21,1 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   402   Kuittinen Arja                  Oulu                                2:13:36
  2.   489   Peltoniemi Terttu               Haukipudas                          2:35:28      +21:52

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet maraton : 42,2 km

 (Lähti: 16, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.    46   Anttila Atro                    Vimpelin Veto                       2:53:32
  2.    30   Pietikäinen Jussi               -                                   3:06:59      +13:27
  3.     5   Heinikoski Olli                 Kuivaniemen Isku                    3:28:07      +34:35
  4.    59   Mäntyniemi  Sakari              -                                   3:28:23      +34:51
  5.    27   Perttula Jouko                  Ii                                  3:41:29      +47:57
  6.   167   Tyni Jani                       Koston Tynit                        3:44:05      +50:33
  7.    37   Sirviö Ville                    Kiiminki                            3:47:59      +54:27
  8.    40   Tolonen Esko                    Oulu                                3:56:59    +1:03:27
  9.     4   Heikkilä Markku                 Ii                                  4:12:52    +1:19:20
 10.    44   Ylisassi Kari                   OYS, Vapari                         4:21:00    +1:27:28
 11.     3   Ekmark Rej                      Ksshp kvs 37                        4:25:02    +1:31:30
 12.   160   Granvik Alf                     IFN                                 4:48:22    +1:54:50
 13.    14   Kurunlahti Miikka               Oulu                                4:49:51    +1:56:19
 14.    38   Söyrinki Markus                 Oulu                                5:48:40    +2:55:08
       151   Hartikka Eetu                   Oulunsalo                             Kesk.
        55   Vähäaho Onni                    Lakeuden Kipinä                       Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet kunto maraton : 42,2 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.    11   Karjalainen Heikki              Oulun Yliopisto                     3:43:51
  2.   156   Kotavaara Ossi                  -                                   5:13:20    +1:29:29
       153   Uutinen Jari                    -                                     Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 40 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 8, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.    15   Kuusela Teuvo                   Kemi                                3:15:21
  2.    57   Mörsäri Mika                    Polarhouse/Keminmaa                 3:18:10       +2:49
  3.    23   Ojala Mika                      Haukiputaan Heitto                  3:19:04       +3:43
  4.   216   Kivelä Jarkko                   -                                   3:27:04      +11:43
  5.    25   Palokangas Kimmo                Oulun Ikiliikkujat                  3:30:24      +15:03
  6.    31   Poussu Teemu                    Oulu                                3:58:11      +42:50
  7.    54   Taskila Sakri                   -                                   4:05:36      +50:15
        22   Mustonen Seppo                  Fagerhult                             Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 45 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    26   Pekkarinen Ilkka                Juuan Jänne                         3:20:01
  2.    19   Mannersalo Petteri              Oulu                                3:20:23         +22
  3.    35   Savolainen Kimmo                Anite Finland Ltd                   3:38:44      +18:43
  4.    17   Latvalehto Taisto               Oulun Rakennusteho oy               3:51:09      +31:08
  5.   155   Marjomäki Timo                  Team Squeezy                        3:51:16      +31:15
  6.    53   Silvola Osmo                    -                                   3:51:28      +31:27
  7.    42   Virkkala Tuomo                  Hyvinkää                            3:53:36      +33:35
  8.   166   Seppälä Jari                    -                                   3:55:18      +35:17
  9.   161   Vihriälä Ari                    Liminka                             3:59:54      +39:53
 10.   164   Pasma Leino                     OYS Vapari                          4:06:55      +46:54

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 50 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    32   Riepula Pertti                  Kuivaniemen Yritys                  3:17:55
  2.    50   Välipirtti Vesa                 Kempeleen Maratonklubi              3:38:10      +20:15
  3.    28   Perttula Mikko                  Hämeenkoski                         3:58:21      +40:26
  4.   163   Ukkola Olavi                    Kastellin kuntoilijat               4:08:15      +50:20
  5.   158   Harjuhahto Jouni                Tupos                               4:28:29    +1:10:34
  6.    48   Jokineva  Timo                  -                                   4:35:34    +1:17:39

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 55 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    21   Mikkonen Lauri                  Oulun NMKY/KKM                      3:39:17
  2.     2   Dekker André                    Fuuga Hierontaterapia Oulu          3:51:42      +12:25
  3.     8   Hyvärinen Pauli                 Ojan Rauta Maraton Team             4:14:41      +35:24
  4.   168   Tyni Niilo                      Koston Tynit                        4:18:29      +39:12
  5.    18   Lehtinen Timo                   Valtra                              4:22:32      +43:15
  6.    43   Vornanen Alpo                   Mäntylahden veto                    4:35:34      +56:17

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 60 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.    58   Vaalamo Ari                     Oulun Ikiliikkujat                  3:40:34
  2.   157   Männikkö Ali                    Kuolion Visa                        3:41:23         +49
  3.   154   Tervonen Markku                 Rovaniemi                           3:49:03       +8:29
  4.    24   Pajunen Paavo                   Häjyt Mikkeli                       4:04:45      +24:11
  5.     6   Hepokangas Edvin                Oulu                                4:06:15      +25:41
  6.    16   Lappalainen Väinö               Sportti -81 Iisalmi                 5:11:33    +1:30:59
       165   Nivala Keijo                    Nivalan Urheilijat                    Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 65 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    20   Mansikka Urpo                   AMC/Tornio                          4:53:47

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Miehet 70 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   100   Takalahti Paavo                 Kempeleen Maratonklubi              4:44:42

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset maraton : 42,2 km

 (Lähti: 7, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.     1   Burke Riikka                    Nilsiä                              3:52:18
  2.    47   Korhonen Katja                  Jyväskylän Pallokerho               3:54:12       +1:54
  3.    45   Yrjänheikki Elina               Lohijärven Kuohu                    4:14:06      +21:48
  4.     9   Ikonen Katja                    Kempele                             4:31:18      +39:00
  5.     7   Hyväri Tanja                    RDS                                 5:32:11    +1:39:53
       152   Kahelin Heli                    Oulunsalo                             Kesk.
        29   Perälä Elina                    Oulu                                  Kesk.

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset kunto maraton : 42,2 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   215   Hiltunen Lea                    -                                   3:56:00
  2.    34   Ryhänen Merja                   Oulu                                4:31:27      +35:27

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 40 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 3, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   162   Koskinen Tuija                  -                                   3:46:25
  2.    36   Sipola Mari                     Kemi                                4:18:29      +32:04
  3.   159   Korva Anne                      -                                   4:27:53      +41:28

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 45 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   170   Lehtinen Heli                   Finnish Marathon Runners            3:47:44
  2.    33   Riepula Tiina                   Kuivaniemen Yritys                  4:36:59      +49:15

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 50 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    41   Uusikartano Aila                Kittilän Voima                      3:53:04

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 55 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    56   Holopainen Marja                Liperin Taimi                       3:54:35

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Naiset 60 maraton : 42,2 km

 (Lähti: 1, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.    12   Ketola Pirjo                    Pyhäjoki                            5:22:31

KMYL KMKU KMSK KM19 KM16 KNYL KNKU KNSK KN19 KN16 PMYL PMKU PM40 PM45 PM50 PM55 PM60 PNYL PNKU PN40 PN45 PN50 PN55 PN60 MMYL MMKU MM40 MM45 MM50 MM55 MM60 MM65 MM70 MNYL MNKU MN40 MN45 MN50 MN55 MN60 MMKP

Maraton, käsipyöräkelaus : 42,2 km

 (Lähti: 5, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.    52   Sopanen Harri                   Handbike Finn/Espoo                 2:08:07
  2.    49   Polvi Teppo                     Handbike FINN                       2:09:50       +1:43
  3.   169   Hirvasniemi Petri               Kempeleen Pyrintö                   2:19:49      +11:42
  4.    10   Jokinen Jarmo                   Oulun NMKY                          2:54:56      +46:49
        51   Janhunen Esko                   Handbike FIN                          Kesk.