Kv. 123. Oulun Tervahiihto 10.3.2012

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

MYL : 65.0V

 (Lähti: 39, Keskeytti: 5, Hylätty: 0)

  1.   Mikko Koutaniemi            Vuokatti Ski Team              FIN  2.53.24,6             
  2.   Esa Mursu                   Posion Pyrintö                 FIN  2.54.56,4    +1.31,8  
  3.   Timo Varis                  Joensuun Kataja                FIN  2.56.02,4    +2.37,8  
  4.   Teemu Lemmettylä            Kuopion hiihtäjät              FIN  2.56.57,5    +3.32,9  
  5.   Heikki Kopakka              Alavieskan Viri                FIN  2.57.05,1    +3.40,5  
  6.   Jonne Seppänen              Oulun Hiihtoseura              FIN  2.57.19,8    +3.55,2  
  7.   Kusti Kittilä               Kuhmo Ski                      FIN  2.59.35,5    +6.10,9  
  8.   Tino Tiilikainen            Kuhmo Ski                      FIN  2.59.36,5    +6.11,9  
  9.   Kari Mäki                   Jämsänkosken Ilves             FIN  3.00.46,1    +7.21,5  
 10.   Jukka Hartonen              Kalle Sport                    FIN  3.02.05,2    +8.40,6  
 11.   Christoph Friedl            GERMANY                        GER  3.02.18,3    +8.53,7  
 12.   Juho Mikkonen               Kuhmo Ski                      FIN  3.05.48,2   +12.23,6  
 13.   Kauko Heinikoski            Iin Hiihtoseura                FIN  3.06.09,5   +12.44,9  
 14.   Pauli Turtinen              Yli-Iin Naseva                 FIN  3.07.05,4   +13.40,8  
 15.   Tommy Brännkärr             Sk Åsen                        FIN  3.09.00,9   +15.36,3  
 16.   Juha Vähämetsä              Oulun Hiihtoseura              FIN  3.09.34,4   +16.09,8  
 17.   Juho Nikula                 Kalajoen Junkkarit             FIN  3.10.34,7   +17.10,1  
 18.   Juho-Matti Taivainen        Pellon Ponsi                   FIN  3.11.19,6   +17.55,0  
 19.   Sami Vuoti                  Oulun Hiihtoseura              FIN  3.13.16,8   +19.52,2  
 20.   Hannu Kirstinä              Oulun Hiihtoseura              FIN  3.13.23,0   +19.58,4  
 21.   Petri Torvinen              Ristijärven Pyry               FIN  3.14.04,8   +20.40,2  
 22.   Heikki Karjaluoto           Tampereen Pyrintö              FIN  3.14.34,3   +21.09,7  
 23.   Ilpo Riihijärvi             Peräkylän Jarru                FIN  3.23.36,7   +30.12,1  
 24.   Tuomas Nyyssönen            Kuopion hiihtäjät              FIN  3.23.44,2   +30.19,6  
 25.   Mikko Tuomaala              Oulaisten Huima                FIN  3.24.53,7   +31.29,1  
 26.   Kari Kokko                  Utajärven Urheilijat           FIN  3.26.52,5   +33.27,9  
 27.   Per-Anders Forsman          Vörå IF                        FIN  3.28.20,0   +34.55,4  
 28.   Hannu Kokko                 Utajärven Urheilijat           FIN  3.28.36,7   +35.12,1  
 29.   Yrjö Pörsti                 ValtimonVasama                 FIN  3.32.44,8   +39.20,2  
 30.   Herkko Plit                 LYNX                                3.34.33,2   +41.08,6  
 31.   Janne Karhu                 Russia                         FIN  3.45.07,6   +51.43,0  
 32.   Reino Loukusa               Posion Pyrintö                 FIN  3.49.50,1   +56.25,5  
 33.   Teppo Laitala               Seinäjoen hiihtoseura          FIN  3.56.12,9 +1.02.48,3  
 34.   Fausto Fazzini              Italy                          ITA  4.10.06,2 +1.16.41,6  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

M45 : 65.0V

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Esa Huotari                 Sotkamon Jymy                  FIN  3.15.19,4             
  2.   Pekka Kukkula               Iin Hiihtoseura                FIN  3.19.03,3    +3.43,9  
  3.   Juha Pulkkinen              Kempeleen MaratonKlubi         FIN  3.28.30,0   +13.10,6  
  4.   Ari Määttä                  Kuusamon Erä-Veikot            FIN  3.29.53,6   +14.34,2  
  5.   Juhani Tervola              KiimU/Sähkö-Polar oy           FIN  3.39.52,1   +24.32,7  
  6.   Mika Ojala                  Jämsänkosken Ilves             FIN  3.45.31,2   +30.11,8  
  7.   Hiskias Jylkkä              skipassi Raahe                 FIN  3.54.50,7   +39.31,3  
  8.   Klaus Sjöblom               Lovisa Tor - Loviisan Tor      FIN  3.56.48,9   +41.29,5  
  9.   Onni Niemelä                Oulun Hiihtoseura              FIN  3.59.42,8   +44.23,4  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

MV65 : 65.0V

 (Lähti: 226, Keskeytti: 29, Hylätty: 0)

  1.   Jussi Isoaho                Oulun Hiihtoseura              FIN  3.19.54,1             
  2.   Heikki Yijälä                                              FIN  3.20.50,5      +56,4  
  3.   Miikka Orvola               Grooppi Oy                     FIN  3.26.34,3    +6.40,2  
  4.   Juha Talman                                                FIN  3.26.40,5    +6.46,4  
  5.   Lauri Jaakola               Kähtävä                        FIN  3.26.53,1    +6.59,0  
  6.   Jyrki Kaisanlahti           Pohjois-Suomen sotilasläänin e FIN  3.27.29,4    +7.35,3  
  7.   Mika Jurvelin               Espoo                          FIN  3.28.27,6    +8.33,5  
  8.   Timo Rapakko                Pohjois-Suomen huoltorykmentti FIN  3.29.27,9    +9.33,8  
  9.   Janne Runtti                Vesaisten Pojat                FIN  3.30.43,5   +10.49,4  
 10.   Markus Karttunen            OAMK                           FIN  3.31.11,0   +11.16,9  
 11.   Ari-Pekka Valtanen          Oulunsalon Vasama / Nokia Siem FIN  3.32.09,5   +12.15,4  
 12.   Jyrki Korhonen              Vuokatti                       FIN  3.35.01,8   +15.07,7  
 13.   Kim Markus Kotajärvi                                       FIN  3.36.26,0   +16.31,9  
 14.   Erkki Isokoski              Oulun Yliopisto                FIN  3.36.57,8   +17.03,7  
 15.   Matti Hosio                 Lappland Ski Team              FIN  3.37.27,0   +17.32,9  
 16.   Jukka Rajanen                                              FIN  3.37.49,7   +17.55,6  
 17.   Teuvo Pekkola               OEK                            FIN  3.38.15,9   +18.21,8  
 18.   Ville Paakkonen                                            FIN  3.38.47,6   +18.53,5  
 19.   Tarmo Mustaniemi            Kuusamon Erä-Veikot            FIN  3.40.23,2   +20.29,1  
 20.   Janne Kankaala              Rovaniemen maratonhiihtäjät    FIN  3.40.25,2   +20.31,1  
 21.   Paavo Lehto                 Fibroc oy                      FIN  3.40.40,3   +20.46,2  
 22.   Tommi Issakainen            Oulun poliisilaitos            FIN  3.41.08,7   +21.14,6  
 23.   Jukka Keskitalo             Rautaruukki                    FIN  3.41.27,6   +21.33,5  
 24.   Mauri Kalaoja               SAKU ry                        FIN  3.43.00,8   +23.06,7  
 25.   Juha Riihimäki                                             FIN  3.43.12,6   +23.18,5  
 26.   Jani Hanhela                Hanhiperän Vauhti              FIN  3.43.25,2   +23.31,1  
 27.   Kari Asunmaa                Yliopiston Apteekki            FIN  3.43.54,1   +24.00,0  
 28.   Marko Ruokokoski            Oulu Firefighters ry           FIN  3.43.55,9   +24.01,8  
 29.   Petri Marttila              Lumijoen Lumiukot              FIN  3.43.58,7   +24.04,6  
 30.   Mika Parjanen               LiedonLuja                     FIN  3.44.00,4   +24.06,3  
 31.   Pekka Partanen              StoraEnso                      FIN  3.46.18,1   +26.24,0  
 32.   Jukka Kaiponen              Metsähallitus                  FIN  3.48.39,3   +28.45,2  
 33.   Vesa Pirilä                 Saku ry                        FIN  3.49.19,9   +29.25,8  
 34.   Tapani Saukko               läskikapina                    FIN  3.52.12,6   +32.18,5  
 35.   Mikko Turunen               Foster Wheeler                 FIN  3.52.13,8   +32.19,7  
 36.   Ali Männikkö                Kuolion visa                   FIN  3.52.14,9   +32.20,8  
 37.   Seppo Paakkonen             Oulun Hiihtoseura              FIN  3.52.20,1   +32.26,0  
 38.   Jyrki Puttonen                                             FIN  3.52.44,1   +32.50,0  
 39.   Mortti Anttila              Rovaniemi                      FIN  3.53.17,3   +33.23,2  
 40.   Kari Uusitupa               Atria                          FIN  3.53.17,4   +33.23,3  
 41.   Lasse Pätsi                                                FIN  3.53.19,9   +33.25,8  
 42.   Risto Jääskeläinen          Haapajärvi                     FIN  3.53.22,4   +33.28,3  
 43.   Teemu Antikainen            Team Spirit                    FIN  3.54.32,0   +34.37,9  
 44.   Juha Väyrynen               Oulun Yliopisto                FIN  3.54.34,8   +34.40,7  
 45.   Oula Karjalainen            Oma Seura                      FIN  3.54.37,1   +34.43,0  
 46.   Teemu Tapio                 Efora Oy                       FIN  3.54.38,9   +34.44,8  
 47.   Esa Ruopsa                  Oulu                           FIN  3.54.41,9   +34.47,8  
 48.   Juhani Krankka              OE                             FIN  3.55.11,1   +35.17,0  
 49.   Ville Heikkinen             StoraEnso                      FIN  3.55.38,4   +35.44,3  
 50.   Miika Lahtinen              StoraEnso                      FIN  3.55.47,4   +35.53,3  
 51.   Juha Röning                 Oulun Yliopisto                FIN  3.56.09,7   +36.15,6  
 52.   Ilkka Karvonen              Kuusamo                        FIN  3.56.11,2   +36.17,1  
 53.   Juha Kähkönen                                              FIN  3.56.13,0   +36.18,9  
 54.   Antti Sakko                 Sealake                        FIN  3.57.18,9   +37.24,8  
 55.   Jari Vanhapiha              North Adventure                FIN  3.57.59,6   +38.05,5  
 56.   Johan Nylund                IK Falken                      FIN  3.58.02,9   +38.08,8  
 57.   Mika Kemi                                                  FIN  3.58.14,3   +38.20,2  
 58.   Jussi Rämet                 Oulu                           FIN  3.58.38,7   +38.44,6  
 59.   Erkki Kumpula                                              FIN  4.00.53,0   +40.58,9  
 60.   Ville-Pekka Haapakari       HS	Hirvaskosken Hiihtoseura    FIN  4.00.54,4   +41.00,3  
 61.   Simo Lohi                   OYS Vapari                     FIN  4.00.56,6   +41.02,5  
 62.   Tapio Pirilä                                               FIN  4.01.23,6   +41.29,5  
 63.   Ahti Juntunen               Metsähallitus                  FIN  4.01.24,3   +41.30,2  
 64.   Mikko Ristinen              Kuljetuspolar                  FIN  4.02.08,0   +42.13,9  
 65.   Arttu Kantola               Oulun Yliopisto                FIN  4.02.08,3   +42.14,2  
 66.   Samu Pietiläinen            Länsi-Rajan rasti              FIN  4.03.04,7   +43.10,6  
 67.   Jyrki Tiainen               Oulun Hiihtoseura              FIN  4.03.17,2   +43.23,1  
 68.   Victor Spirin               Russia                         RUS  4.05.23,3   +45.29,2  
 69.   Hannu Suopajärvi            Oulun Yliopisto                FIN  4.06.23,9   +46.29,8  
 70.   Marko Haapakoski            Kuopio                         FIN  4.07.01,9   +47.07,8  
 71.   Heikki Eklund               STARTEXOy                      FIN  4.07.54,4   +48.00,3  
 72.   Hannu Koivula               Ammattiopisto Luovi            FIN  4.08.42,9   +48.48,8  
 73.   Mika Heikkinen              Keminmaa                       FIN  4.09.11,7   +49.17,6  
 74.   Kalle Yrjänä                Jaakkolan Maatalousyhtymä      FIN  4.09.27,1   +49.33,0  
 75.   Tuomas Lappi                Nokia                          FIN  4.09.31,8   +49.37,7  
 76.   Mikko Nissilä               Eltel Networks                 FIN  4.09.41,5   +49.47,4  
 77.   Niklas Majala               Sweden                         SWE  4.10.07,2   +50.13,1  
 78.   Tomi Uusitalo                                              FIN  4.10.12,8   +50.18,7  
 79.   Jaakko Korpi                OYS Vapari                     FIN  4.10.32,6   +50.38,5  
 80.   Asko Karppinen              Fc Paise                       FIN  4.10.44,7   +50.50,6  
 81.   Hannu Kyllönen                                             FIN  4.11.49,7   +51.55,6  
 82.   Pekka Kähkölä               Nokia Siemens Networks         FIN  4.14.30,7   +54.36,6  
 83.   Matti Kaski                 Kaskipuu                       FIN  4.14.36,4   +54.42,3  
 84.   Jaakko Kangas               Oulun Yliopisto                FIN  4.14.40,8   +54.46,7  
 85.   Mikko Hintikka              Nokia                          FIN  4.14.41,8   +54.47,7  
 86.   Ilkka Hanhela               Hanhiperän Vauhti              FIN  4.14.52,6   +54.58,5  
 87.   Paavo Rautio                                               FIN  4.15.19,4   +55.25,3  
 88.   Hannu Korkiakoski                                          FIN  4.15.34,2   +55.40,1  
 89.   Eero Juola                                                 FIN  4.15.50,6   +55.56,5  
 90.   Markus Lippo                Oulun Hiihtoseura              FIN  4.15.59,5   +56.05,4  
 91.   Timo Karvonen                                              FIN  4.16.19,9   +56.25,8  
 92.   Jussi Rontti                Oulun Yliopisto                FIN  4.18.15,0   +58.20,9  
 93.   Janne Koski                                                FIN  4.18.19,3   +58.25,2  
 94.   Antti Viita                 Länsi-Rajan rasti              FIN  4.18.23,3   +58.29,2  
 95.   Ari Sarjosalo               Pohjois-Suomen huoltorykmentti FIN  4.18.23,4   +58.29,3  
 96.   Markku Männikkö             Kuolion visa                   FIN  4.18.28,4   +58.34,3  
 97.   Raimo Kuha                  CC Skiing Brothers             FIN  4.20.32,1 +1.00.38,0  
 98.   K-E Malmberg                Sweden                         SWE  4.21.45,8 +1.01.51,7  
 99.   Ilkka Haataja               Ruka Slalom                    FIN  4.21.50,5 +1.01.56,4  
100.   Markus Huhtala              Tipalan Mailasalsaajat         FIN  4.21.59,1 +1.02.05,0  
101.   Antti Yliniemi              Nokia Siemens Networks         FIN  4.22.00,8 +1.02.06,7  
102.   Taneli Mäntylä              Nokia                          FIN  4.22.03,7 +1.02.09,6  
103.   Mika Heilala                SalRe                          FIN  4.22.34,8 +1.02.40,7  
104.   Mika Ilmakangas                                            FIN  4.22.48,6 +1.02.54,5  
105.   Arto Moisanen               Tieto Healthcare&Welfare Oy    FIN  4.23.31,0 +1.03.36,9  
106.   Mikko Heikkinen                                            FIN  4.23.40,4 +1.03.46,3  
107.   Juho Naamanka                                              FIN  4.23.51,2 +1.03.57,1  
108.   Jussi Keskinarkaus          Oulun kaupunki                 FIN  4.24.05,5 +1.04.11,4  
109.   Ilpo Kauhaniemi             Vantaa                         FIN  4.24.26,9 +1.04.32,8  
110.   Juha Anttila                Nava mek k                     FIN  4.24.28,6 +1.04.34,5  
111.   Kimmo Kivistö                                              FIN  4.24.32,2 +1.04.38,1  
112.   Juha Partanen               Pattu/Raahe                    FIN  4.24.35,2 +1.04.41,1  
113.   Jouko Ekdahl                Ilmari Lehtonen Oy             FIN  4.27.44,4 +1.07.50,3  
114.   Jussi Koskinen              VK-tuntijat                    FIN  4.28.00,4 +1.08.06,3  
115.   Hannu Leinonen                                             FIN  4.28.09,9 +1.08.15,8  
116.   Juha Laakkonen              Pudasjärven Urheilijat         FIN  4.28.14,7 +1.08.20,6  
117.   Veli-Matti Latvakoski       CC Skiing Brothers             FIN  4.29.01,2 +1.09.07,1  
118.   Kai Lieska                  EB                             FIN  4.30.04,3 +1.10.10,2  
119.   Markus Siljander            Texas Instruments              FIN  4.30.12,4 +1.10.18,3  
120.   Stefan Dreher               Wanderlust Lustnau n.e.V.      DEU  4.30.27,5 +1.10.33,4  
121.   Juho Särkilä                Oulu                           FIN  4.30.33,8 +1.10.39,7  
122.   Teemu Neuvonen              StoraEnso                      FIN  4.30.46,6 +1.10.52,5  
123.   Ilkka Pesonen                                              FIN  4.31.03,8 +1.11.09,7  
124.   Hannu Saarenpää             EXFO                           FIN  4.31.07,8 +1.11.13,7  
125.   Timo Kaakinen               OYS Vapari                     FIN  4.31.28,6 +1.11.34,5  
126.   Juha Lantto                                                FIN  4.31.29,4 +1.11.35,3  
127.   Heikki Karjalainen          Oulun Yliopisto                FIN  4.31.31,8 +1.11.37,7  
128.   Juho Kaarivaara                                            FIN  4.31.35,1 +1.11.41,0  
129.   Juha Mäntymaa               Isterin Irvistys               FIN  4.31.40,1 +1.11.46,0  
130.   Matti Mäntymaa              Isterin Irvistys               FIN  4.31.40,4 +1.11.46,3  
131.   Hannu Lempinen              Fujitsu Finland Oy             FIN  4.32.45,6 +1.12.51,5  
132.   Risto Nordman               EB                             FIN  4.32.49,3 +1.12.55,2  
133.   Tuomo Kauhaniemi            Vilppulan Veikot               FIN  4.33.22,2 +1.13.28,1  
134.   Seppo Honkanen              Oulun Yliopisto                FIN  4.34.10,4 +1.14.16,3  
135.   Keijo Ollikainen            Keskon Kerho                   FIN  4.34.26,8 +1.14.32,7  
136.   Stefan Hannu                Ojibyns_if                     FIN  4.35.40,4 +1.15.46,3  
137.   Lassi Ikonen                Puavon Pojat                   FIN  4.37.03,9 +1.17.09,8  
138.   Erkki Päkkilä               CC Skiing Brothers             FIN  4.37.43,1 +1.17.49,0  
139.   Matti Strömmer                                             FIN  4.37.44,8 +1.17.50,7  
140.   Martti Härsilä              Lapuan Virkiä                  FIN  4.37.55,8 +1.18.01,7  
141.   Tommi Ikonen                Puavon Pojat                   FIN  4.37.58,5 +1.18.04,4  
142.   Pekka Keloneva              Rovaniemi                      FIN  4.38.09,2 +1.18.15,1  
143.   Luca Paolo Ardigo           Sci Nordico Varece             ITA  4.39.07,8 +1.19.13,7  
144.   Kari Aspegren               VeljeksetToivanenOy            FIN  4.40.39,6 +1.20.45,5  
145.   Timo Lankila                                               FIN  4.41.37,3 +1.21.43,2  
146.   Antti Siipola                                              FIN  4.42.21,7 +1.22.27,6  
147.   Joni Pakanen                Kuivaniemen Yritys             FIN  4.44.08,1 +1.24.14,0  
148.   Juho Rissanen                                              FIN  4.44.19,4 +1.24.25,3  
149.   Petri Männikkö                                             FIN  4.44.27,8 +1.24.33,7  
150.   Kalervo Lassila             Esju Oy                        FIN  4.45.02,3 +1.25.08,2  
151.   Jarmo Kotajärvi             RAAHEN YKKÖSPALVELU OY         FIN  4.45.25,9 +1.25.31,8  
152.   Markku Harju                OYS Vapari                     FIN  4.45.54,6 +1.26.00,5  
153.   Arto Väänänen                                              FIN  4.46.21,0 +1.26.26,9  
154.   Pekka Palokangas            Oulu                           FIN  4.46.59,3 +1.27.05,2  
155.   Raimo Suominen              StoraEnso                      FIN  4.48.09,9 +1.28.15,8  
156.   Kimmo Vaattovaara           Itte                           FIN  4.48.44,3 +1.28.50,2  
157.   Tarmo Kokko                 Profin                         FIN  4.49.17,3 +1.29.23,2  
158.   Kai Sundquist               OYS Vapari                     FIN  4.49.18,0 +1.29.23,9  
159.   Juha Eskelinen              Future Club                    FIN  4.49.20,5 +1.29.26,4  
160.   Pekka Hiltunen              Future Club                    FIN  4.49.22,1 +1.29.28,0  
161.   Harri Lepistö               FCFC                           FIN  4.49.26,7 +1.29.32,6  
162.   Tero Impiö                                                 FIN  4.49.48,3 +1.29.54,2  
163.   Keijo Impiö                                                FIN  4.49.52,4 +1.29.58,3  
164.   Pertti Juola                                               FIN  4.51.21,0 +1.31.26,9  
165.   Jukka Ravaska                                              FIN  4.53.03,2 +1.33.09,1  
166.   Jari Vähäsarja                                             FIN  4.54.15,2 +1.34.21,1  
167.   Veli-Matti Keloneva         Oulun kaupunki                 FIN  4.54.38,0 +1.34.43,9  
168.   Jukka Harju                 EB                             FIN  4.55.57,0 +1.36.02,9  
169.   Janne Koivikko                                             FIN  4.56.24,6 +1.36.30,5  
170.   Juha-Matti Tirilä                                          FIN  4.57.14,5 +1.37.20,4  
171.   Joonas Mäntymaa             Isterin Irvistys               FIN  4.59.33,1 +1.39.39,0  
172.   Markus Mäntymaa             Isterin Irvistys               FIN  4.59.34,9 +1.39.40,8  
173.   Mika Isometsä               Isometsän reippaat             FIN  4.59.42,5 +1.39.48,4  
174.   Anssi Virtanen              Rakennus Hanka oy              FIN  4.59.44,5 +1.39.50,4  
175.   Markku Isometsä             Isometsän reippaat             FIN  5.00.12,4 +1.40.18,3  
176.   Kalle Virtanen              OSAO Haukipudas                FIN  5.02.55,9 +1.43.01,8  
177.   Kari Paloniemi                                             FIN  5.03.07,5 +1.43.13,4  
178.   Antti Malinen               Oulu                           FIN  5.04.30,0 +1.44.35,9  
179.   Pasi Karppinen                                             FIN  5.05.08,1 +1.45.14,0  
180.   Tenho Isola                 Rauhalahti Road Runners        FIN  5.05.35,1 +1.45.41,0  
181.   Reijo Heikkinen             ToivanenOy                     FIN  5.06.23,9 +1.46.29,8  
182.   Jaakko Räsänen                                             FIN  5.06.59,6 +1.47.05,5  
183.   Sami Ekoluoma               Kaupunginmetsän Pommittajat    FIN  5.08.07,6 +1.48.13,5  
184.   Markus Hirvinen                                            FIN  5.08.08,0 +1.48.13,9  
185.   Mikko Koivisto              Kaarikujan Toivo               FIN  5.08.09,7 +1.48.15,6  
186.   Ville Yrjänä                Jaakkolan Maatalousyhtymä      FIN  5.10.04,1 +1.50.10,0  
187.   Petteri Annunen             Nokia Siemens Networks         FIN  5.10.37,3 +1.50.43,2  
188.   Esko Salo                   StoraEnso                      FIN  5.15.35,7 +1.55.41,6  
189.   Jukka Pernu                                                FIN  5.16.15,3 +1.56.21,2  
190.   Janne Hylkinen              Finn-Power Oy                  FIN  5.16.16,6 +1.56.22,5  
191.   Jussi Kuoppala              Ruukki                         FIN  5.22.07,7 +2.02.13,6  
192.   Tarmo Ruotsalainen          Oulun NMKYU/KKM                     5.36.53,8 +2.16.59,7  
193.   Jari Korva                                                 FIN  5.51.29,3 +2.31.35,2  
194.   Seppo Tuomi                 Empower IM                     FIN  5.57.48,3 +2.37.54,2  
195.   Pekka Ollila                Empower IM                     FIN  5.57.49,7 +2.37.55,6  
196.   Martti Väisänen             Profeel Kuntoklubi             FIN  5.58.49,9 +2.38.55,8  
197.   Hannu Laitila               StoraEnso                      FIN  6.16.43,9 +2.56.49,8  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

NYL : 65.0V

 (Lähti: 10, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Sini Alusniemi              Huhtasuon Hiihto 2000          FIN  3.09.20,1             
  2.   Heli Heiskanen              Kouvolan Hiihtoseura           FIN  3.10.29,5    +1.09,4  
  3.   Terttu Lappi                Team Squeezy                   FIN  3.19.02,4    +9.42,3  
  4.   Maija Oravamäki             Oulun Hiihtoseura              FIN  3.23.46,6   +14.26,5  
  5.   Nina Mäki                   Jämsänkosken Ilves             FIN  3.45.08,8   +35.48,7  
  6.   Linda Forth                 Vörå IF                        FIN  3.50.04,9   +40.44,8  
  7.   Anna-Kajsa Lall             IF Femman                      FIN  4.01.59,7   +52.39,6  
  8.   Anna Korpisaari             IF Femman                      FIN  4.04.53,5   +55.33,4  
  9.   Nina Korpisaari             Solf IK                        FIN  4.04.54,0   +55.33,9  
 10.   Imke Höfling                Iisalmen Visa                  FIN  4.18.50,3 +1.09.30,2  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

NV65 : 65.0V

 (Lähti: 15, Keskeytti: 2, Hylätty: 0)

  1.   Sari Orvola                 Grooppi Ylläs                  FIN  3.33.32,0             
  2.   Salla Riikonen              Kainuun Prikaati               FIN  3.47.16,1   +13.44,1  
  3.   Maija Nivala                Oulun Hiihtoseura              FIN  3.57.18,3   +23.46,3  
  4.   Marika Pirinen                                             FIN  4.06.38,1   +33.06,1  
  5.   Katariina Mäkelä            Oulu                           FIN  4.06.42,1   +33.10,1  
  6.   Veera Alari                 Oulu Triathlon & Cycling       FIN  4.19.39,1   +46.07,1  
  7.   Raili Kokko                 Rokua Health                   FIN  4.23.43,9   +50.11,9  
  8.   Annalill Malmberg           Sweden                         SWE  4.25.45,4   +52.13,4  
  9.   Päivi Kopakka                                              FIN  4.28.01,5   +54.29,5  
 10.   Riitta Kylmäoja             Saku ry                        FIN  4.29.40,0   +56.08,0  
 11.   Marjo Alalauri              Tutoris Oy                     FIN  4.41.45,1 +1.08.13,1  
 12.   Jenna Lempinen              Sportello                      FIN  4.56.27,5 +1.22.55,5  
 13.   Essi Ihanainen              Oulun Yliopisto                FIN  5.29.58,8 +1.56.26,8  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

MP65 : 65.0P

 (Lähti: 74, Keskeytti: 5, Hylätty: 0)

  1.   Juha Kortet                 Ylivieskan Kuula               FIN  3.40.43,0             
  2.   Pekka Hartikka              Kiinteistöhuolto Jurvelin      FIN  3.45.21,7    +4.38,7  
  3.   Sakari Ukonmaanaho          Ylikiimingin Nuijamiehet       FIN  3.47.47,2    +7.04,2  
  4.   Kuopus Sauli                Pudasjärven Urheilijat         FIN  3.49.24,8    +8.41,8  
  5.   Ari Holappa                 JT-Asbesti Oy                  FIN  3.55.53,4   +15.10,4  
  6.   Teemu Kollanen              Keravan agility team           FIN  4.08.04,4   +27.21,4  
  7.   Keijo Pulkkinen             Kempeleen MaratonKlubi         FIN  4.09.25,3   +28.42,3  
  8.   Tatu Juvonen                Oulun Yliopisto                FIN  4.15.05,9   +34.22,9  
  9.   Onni Tiiperi                Alatornion Pirkat              FIN  4.15.36,1   +34.53,1  
 10.   Hans Råback                 Vaasan Hiihtäjät               FIN  4.16.00,6   +35.17,6  
 11.   Jukka Himanka               Kalajoen Junkkarit             FIN  4.17.07,3   +36.24,3  
 12.   Aki Hietala                 Teeritien Kulttuuri- ja Urheil FIN  4.17.55,4   +37.12,4  
 13.   Jorma Puurunen              Yli-Iin Naseva                 FIN  4.21.14,5   +40.31,5  
 14.   Leo Klemetti                                               FIN  4.23.05,8   +42.22,8  
 15.   Anssi Reunanen              Häiviän Pyllistys              FIN  4.27.20,1   +46.37,1  
 16.   Hannu Hiltunen              Oulu                           FIN  4.28.36,3   +47.53,3  
 17.   Mika Kauppinen              NSB                            FIN  4.28.45,2   +48.02,2  
 18.   Erik Nordlund               IK-Aluminium Sundsvall         FIN  4.32.32,7   +51.49,7  
 19.   Ahti Kantola                Majavan pojat                  FIN  4.35.32,2   +54.49,2  
 20.   Tapani Mäkinen              Oulun Hiihtoseura              FIN  4.36.02,0   +55.19,0  
 21.   Mikko Saarenpää             StoraEnso                      FIN  4.38.56,5   +58.13,5  
 22.   Jouni Kohonen               YU-Team                        FIN  4.42.05,6 +1.01.22,6  
 23.   Ilpo Roivainen                                             FIN  4.43.51,0 +1.03.08,0  
 24.   Claudio Gianola             Italy                          ITA  4.44.03,8 +1.03.20,8  
 25.   Jormalainen Kimmo           Lestijärvi                     FIN  4.45.01,3 +1.04.18,3  
 26.   Petri Ojamies               Oulun Hiihtoseura              FIN  4.53.29,6 +1.12.46,6  
 27.   Paavo Belt                                                 FIN  4.55.15,6 +1.14.32,6  
 28.   Markku Similä                                              FIN  4.55.36,1 +1.14.53,1  
 29.   Tapio Penttilä              Topi-Kalustaja Oy              FIN  4.55.37,4 +1.14.54,4  
 30.   Kalervo Räisälä             Kuhmo Ski                      FIN  5.00.07,3 +1.19.24,3  
 31.   Jukka Nevanperä             Me-Ve 85                       FIN  5.00.24,1 +1.19.41,1  
 32.   Ari Kajanus                 Kainuun Prikaati               FIN  5.03.57,6 +1.23.14,6  
 33.   Juha Pesonen                Traktor Espoo                  FIN  5.05.18,9 +1.24.35,9  
 34.   Adriano Pomoni              Italy                          ITA  5.08.19,6 +1.27.36,6  
 35.   Janne Kiiliäinen                                           FIN  5.11.44,5 +1.31.01,5  
 36.   Mikko Härkönen                                             FIN  5.14.56,6 +1.34.13,6  
 37.   Reijo Vilppola              Haapajärvi                     FIN  5.15.22,4 +1.34.39,4  
 38.   Tino Grönroos                                              FIN  5.19.31,3 +1.38.48,3  
 39.   Jarmo Haikola               Spurs Forever                  FIN  5.22.19,2 +1.41.36,2  
 40.   Tuomas Talonpoika                                          FIN  5.24.28,1 +1.43.45,1  
 41.   Paavo Takalahti             Kempeleen MaratonKlubi         FIN  5.28.49,7 +1.48.06,7  
 42.   Timo Lauri                                                 FIN  5.28.50,8 +1.48.07,8  
 43.   Ari Ruhkala                 Kalajoen Junkkarit             FIN  5.30.38,0 +1.49.55,0  
 44.   Ari Ollila                  Sanginjoen Suopojat            FIN  5.32.41,0 +1.51.58,0  
 45.   Timo Luukkonen              Seinäjoki                      FIN  5.33.47,1 +1.53.04,1  
 46.   Vesa Välipirtti             Kempeleen MaratonKlubi         FIN  5.33.49,0 +1.53.06,0  
 47.   Teemu Sivonen                                              FIN  5.37.16,3 +1.56.33,3  
 48.   Matti Tuoriniemi            MHC eläkel.                    FIN  5.38.03,3 +1.57.20,3  
 49.   Lauri Pyy                                                  FIN  5.38.37,9 +1.57.54,9  
 50.   Tapio Passinen              Traktor Espoo                  FIN  5.38.59,0 +1.58.16,0  
 51.   Juha Kinnunen               Oulun Yliopisto                FIN  5.45.08,5 +2.04.25,5  
 52.   Esko Tuohimaa               Oulun Rakennusteho Oy          FIN  5.46.38,7 +2.05.55,7  
 53.   Sami Luomanperä                                            FIN  5.46.43,1 +2.06.00,1  
 54.   Vesa-Matti Riihinen         Neava AB                       SWE  5.47.25,4 +2.06.42,4  
 55.   Jorma Havukainen                                           FIN  5.49.56,0 +2.09.13,0  
 56.   Timo Ylikoski               Oulu                           FIN  5.52.50,7 +2.12.07,7  
 57.   Mauri Pohjanen              Isoworks                       FIN  5.56.21,3 +2.15.38,3  
 58.   Esko Pernu                  SLO Oy                         FIN  6.00.41,8 +2.19.58,8  
 59.   Mauri Impiö                 EB                             FIN  6.03.47,2 +2.23.04,2  
 60.   Jouko Hakala                Lemminkäinen                   FIN  6.10.51,2 +2.30.08,2  
 61.   Kiril Kesarev                                              FIN  6.17.55,0 +2.37.12,0  
 62.   Pauli Hyvärinen                                            FIN  6.23.04,2 +2.42.21,2  
 63.   Heikki Koskela              Niiralan Urheiluseura          FIN  6.27.39,9 +2.46.56,9  
 64.   Reijo Mattila                                              FIN  6.28.33,7 +2.47.50,7  
 65.   Antti Markkanen             Tammijärven Tammi              FIN  6.57.54,9 +3.17.11,9  
 66.   Jani Kokko                  Ammattiopisto Luovi            FIN  7.14.15,7 +3.33.32,7  
 67.   Jukka Lappalainen                                          FIN  7.16.31,5 +3.35.48,5  
 68.   Pentti Mikkonen             tervesoitu OY                  FIN  7.16.35,4 +3.35.52,4  
 69.   Christoph Drossel           Germany                        DEU  7.24.32,8 +3.43.49,8  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

NP65 : 65.0P

 (Lähti: 6, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Ulla-Maija Knuutti          Oulu Triathlon & Cycling       FIN  4.28.43,4             
  2.   Sanna-Maria Nissinen        Saku ry                        FIN  4.40.40,1   +11.56,7  
  3.   Seija Ylikotila             Oulu Triathlon & Cycling       FIN  4.53.21,1   +24.37,7  
  4.   Maritta Kaarlejärvi                                        FIN  5.56.32,5 +1.27.49,1  
  5.   Pirkko-Liisa Isoaho         OSAO Kaukovainio               FIN  5.59.42,2 +1.30.58,8  
  6.   Maria Still                                                FIN  7.28.33,2 +2.59.49,8  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

MV33 : 33.0V

 (Lähti: 208, Keskeytti: 5, Hylätty: 0)

  1.   Toni Söyrinki               Oulun Hiihtoseura              FIN  1.36.04,7             
  2.   Sami Virpi                  Oulun poliisilaitos            FIN  1.38.14,7    +2.10,0  
  3.   Sami Heiskanen              Sporttikojootti                FIN  1.40.02,0    +3.57,3  
  4.   Mika Tohmola                Team Suksipaja                 FIN  1.40.39,7    +4.35,0  
  5.   Sami Määttä                 OS-VA                          FIN  1.43.58,3    +7.53,6  
  6.   Kalevi Ranta                Pelliautto                     FIN  1.47.08,0   +11.03,3  
  7.   Teppo Turpeinen             Suomussalm                     FIN  1.48.59,6   +12.54,9  
  8.   Jari Ahonen                 Pohjois-Suomen sotilasläänin e FIN  1.51.25,7   +15.21,0  
  9.   Pasi Leinonen               Aution Keittiöt Kajaani        FIN  1.52.19,4   +16.14,7  
 10.   Risto Vehmas                Oulun Yliopisto                FIN  1.52.21,8   +16.17,1  
 11.   Mika Mörsäri                PolarHouse                     FIN  1.53.30,0   +17.25,3  
 12.   Pasi Lieto                  Oulu Triathlon & Cycling       FIN  1.53.40,0   +17.35,3  
 13.   Raimo Järvelä               Aution Keittiöt Kajaani        FIN  1.55.02,5   +18.57,8  
 14.   Matti Eeronheimo            Oulun Hiihtoseura              FIN  1.55.19,1   +19.14,4  
 15.   Ari Saastamoinen            Oulun Yliopisto                FIN  1.55.23,9   +19.19,2  
 16.   Atte Taskila                Oulun Työtoimintakeskus Kipinä FIN  1.56.05,3   +20.00,6  
 17.   Tapio Hatula                                               FIN  1.56.06,2   +20.01,5  
 18.   Veijo Turunen               Oulu                           FIN  1.56.46,3   +20.41,6  
 19.   Niilo Kaisto                                               FIN  1.57.53,7   +21.49,0  
 20.   Timo Hatula                                                FIN  1.58.46,2   +22.41,5  
 21.   Jukka Mehtälä                                              FIN  1.59.04,8   +23.00,1  
 22.   Simo Seppänen                                              FIN  1.59.15,8   +23.11,1  
 23.   Pauli Mattila               OYS Vapari                     FIN  2.00.03,8   +23.59,1  
 24.   Petri Pitkänen              Asuntomarkkinat Kolehmainen Oy FIN  2.00.25,3   +24.20,6  
 25.   Tuomas Hakuli               Nokia Siemens Networks         FIN  2.00.42,3   +24.37,6  
 26.   Jouni Mukkala               Ounasvaaran Hiihtoseura        FIN  2.01.02,1   +24.57,4  
 27.   Mikko Vesala                                               FIN  2.01.03,9   +24.59,2  
 28.   Tuomo Rissanen                                             FIN  2.01.19,7   +25.15,0  
 29.   Jussi Alamäki               Kalkun Dynamo                  FIN  2.01.36,7   +25.32,0  
 30.   Tommi Ranta                 Pelliautto                     FIN  2.02.34,1   +26.29,4  
 31.   Risto Kiviniemi             Oulun poliisilaitos            FIN  2.03.00,5   +26.55,8  
 32.   Lauri Säkkinen              EB                             FIN  2.03.31,6   +27.26,9  
 33.   Heikki Kilpelänaho          MHY Siikalatva                 FIN  2.04.21,7   +28.17,0  
 34.   Hannu V P Manninen          Pyhäjärvi                      FIN  2.05.06,0   +29.01,3  
 35.   Tom Sirviö                                                 FIN  2.05.13,7   +29.09,0  
 36.   Lasse Laaksonen             Suomusjärven Sisu              FIN  2.05.19,2   +29.14,5  
 37.   Teemu Suvanto               Accenture                      FIN  2.05.45,6   +29.40,9  
 38.   Lauri Heikkilä              Kempele                        FIN  2.05.47,2   +29.42,5  
 39.   Ville Hyvärinen             Hanuri2002                     FIN  2.06.26,9   +30.22,2  
 40.   Juha Hokajärvi              Oulun poliisilaitos            FIN  2.06.39,2   +30.34,5  
 41.   Olavi Lehtiniemi            Rovaniemen Kodit Oy LKV        FIN  2.06.55,6   +30.50,9  
 42.   Mauri Keinänen              Huhtasuon Hiihto 2000               2.07.17,6   +31.12,9  
 43.   Mika Hautanen                                              FIN  2.07.21,5   +31.16,8  
 44.   Hannu Flygare               Pohjois-Suomen sotilasläänin e FIN  2.07.32,4   +31.27,7  
 45.   Jaakko Laatikainen          Tieto Healthcare&Welfare Oy    FIN  2.07.51,4   +31.46,7  
 46.   Paulus Nivala               Prisma Limingantulli           FIN  2.08.03,8   +31.59,1  
 47.   Tapio Karhu                                                FIN  2.08.04,8   +32.00,1  
 48.   Jouni Korhonen              Saku ry                        FIN  2.08.16,1   +32.11,4  
 49.   Kari Pietarila              Alstom Finland                 FIN  2.09.50,2   +33.45,5  
 50.   Seppo Rytkönen                                             FIN  2.09.56,8   +33.52,1  
 51.   Tapani Rauhala              Trainit                        FIN  2.10.28,7   +34.24,0  
 52.   Matti Niemelä               Oulun Yliopisto                FIN  2.10.34,7   +34.30,0  
 53.   Ville Norrgård                                             FIN  2.11.06,6   +35.01,9  
 54.   Marko Rautiainen                                           FIN  2.12.07,0   +36.02,3  
 55.   Antti Mäkelä                Rakennus Hanka oy              FIN  2.12.22,7   +36.18,0  
 56.   Olavi Perttula              Kannus                         FIN  2.12.35,5   +36.30,8  
 57.   Juhani Mahosenaho           Pyhäntä                        FIN  2.12.56,4   +36.51,7  
 58.   Arto Vähämetsä              Pöllän Mökkimajoitus           FIN  2.12.58,2   +36.53,5  
 59.   Sami Sääksjärvi             Pohjois-Suomen huoltorykmentti FIN  2.13.13,7   +37.09,0  
 60.   Jarmo Holappa               Kempeleen MaratonKlubi         FIN  2.13.46,5   +37.41,8  
 61.   Jaakko Kilpelänaho                                         FIN  2.13.55,0   +37.50,3  
 62.   Jesse Keskiaho              Oulun Yliopisto                FIN  2.14.03,3   +37.58,6  
 63.   Joonas Sillanpää                                           FIN  2.14.14,5   +38.09,8  
 64.   Seppo Myyryläinen                                          FIN  2.14.22,2   +38.17,5  
 65.   Pauli Holmi                 Oulu                           FIN  2.14.41,8   +38.37,1  
 66.   Jari Nurkkala               Kastelli-talot Oy              FIN  2.14.56,2   +38.51,5  
 67.   Marko Palonen               Lemminkäinen                   FIN  2.15.04,0   +38.59,3  
 68.   Aulis Jokelainen                                           FIN  2.15.40,4   +39.35,7  
 69.   Pekka Kopsala               Toholammin Urheilijat          FIN  2.15.48,7   +39.44,0  
 70.   Ossi Laitala                Häjyt/Kauhava                  FIN  2.16.09,8   +40.05,1  
 71.   Jari Myllylä                Nokia Siemens Networks         FIN  2.16.21,5   +40.16,8  
 72.   Timo Lesonen                Pohjois-Suomen sotilasläänin e FIN  2.16.51,1   +40.46,4  
 73.   Thomas Orourke                                             FIN  2.17.19,0   +41.14,3  
 74.   Jukka Aula                  metsänhoitoyhdistys            FIN  2.17.38,6   +41.33,9  
 75.   Pekka Pesonen               SWECO                          FIN  2.17.49,8   +41.45,1  
 76.   Matti Kilpelänaho                                          FIN  2.18.18,6   +42.13,9  
 77.   Hannu Savilaakso            Kello                          FIN  2.18.20,0   +42.15,3  
 78.   Risto Pohjola               Kastelli-talot Oy              FIN  2.18.30,4   +42.25,7  
 79.   Johannes Kurtti             Kastelli-talot Oy              FIN  2.18.31,0   +42.26,3  
 80.   Petri Immonen               Prisma Limingantulli           FIN  2.18.52,2   +42.47,5  
 81.   Timo Heikkinen              Oulun poliisilaitos            FIN  2.19.13,3   +43.08,6  
 82.   Jari Rajaniemi                                             FIN  2.19.36,6   +43.31,9  
 83.   Juhani Outila               POSIO                          FIN  2.19.45,3   +43.40,6  
 84.   Timo Mella                                                 FIN  2.19.59,2   +43.54,5  
 85.   Sauli Ylikulju              Oulun poliisilaitos            FIN  2.20.11,9   +44.07,2  
 86.   Matti Lassila               Revonlahti                     FIN  2.20.19,8   +44.15,1  
 87.   Raimo Kärsämä               TEKLI                          FIN  2.20.29,7   +44.25,0  
 88.   Janne Takkinen              Fibroc oy                      FIN  2.20.48,1   +44.43,4  
 89.   Aimo Vallo                                                 FIN  2.21.10,4   +45.05,7  
 90.   Janne Hietala               StoraEnso                      FIN  2.21.12,2   +45.07,5  
 91.   Miika Mustajärvi            Oulun poliisilaitos            FIN  2.21.42,4   +45.37,7  
 92.   Matias Tölli                                               FIN  2.21.47,9   +45.43,2  
 93.   Taisto Pöllänen             Lemminkäinen/Kiinteistötekniik FIN  2.21.59,1   +45.54,4  
 94.   Henri Matinmikko            Sonera                         FIN  2.22.02,3   +45.57,6  
 95.   Seppo Alatalo                                              FIN  2.22.19,1   +46.14,4  
 96.   Lasse Malin                 Prisma Limingantulli           FIN  2.22.30,4   +46.25,7  
 97.   Antti Yli-Tokola                                           FIN  2.22.41,9   +46.37,2  
 98.   Miikka Hätälä               Oulun Yliopisto                FIN  2.23.04,1   +46.59,4  
 99.   Mikko Metsäpelto            Eltel Networks                 FIN  2.23.04,9   +47.00,2  
100.   Kimi Lappalainen            Kela                           FIN  2.23.14,7   +47.10,0  
101.   Heimo Tomperi               Kempele                        FIN  2.23.24,7   +47.20,0  
102.   Hannu Pekkarinen            Ammattiopisto Luovi            FIN  2.23.45,4   +47.40,7  
103.   Jari Kamula                 Siikalatvan Urheilijat         FIN  2.23.53,3   +47.48,6  
104.   Risto Ojanen                JT-Asbesti Oy                  FIN  2.24.05,1   +48.00,4  
105.   Janne Jäntti                Oulu                           FIN  2.24.08,2   +48.03,5  
106.   Timo Tiensuu                Kempeleen OAY                  FIN  2.24.12,1   +48.07,4  
107.   Teemu Tapio                 Pelibunkkeri                   FIN  2.24.56,7   +48.52,0  
108.   Risto Viippola              Oulun poliisilaitos            FIN  2.24.58,9   +48.54,2  
109.   Pekka Kilpeläinen           Oulun Yliopisto                FIN  2.25.00,6   +48.55,9  
110.   Seppo Kumpulainen           StoraEnso                      FIN  2.25.19,8   +49.15,1  
111.   Martti Mikkonen                                            FIN  2.25.25,2   +49.20,5  
112.   Mikko Koutonen                                             FIN  2.25.52,8   +49.48,1  
113.   Janne Illikainen                                           FIN  2.26.00,2   +49.55,5  
114.   Lassi Karppinen                                            FIN  2.26.06,6   +50.01,9  
115.   Kimmo Nissinaho             Oulun poliisilaitos            FIN  2.26.21,5   +50.16,8  
116.   Panu Vanninen                                              FIN  2.26.42,1   +50.37,4  
117.   Ari Pyky                    S-market Pudasjärvi            FIN  2.26.52,7   +50.48,0  
118.   Jaakko Mustajärvi           StoraEnso                      FIN  2.26.58,7   +50.54,0  
119.   Petteri Yrjänä              Jaakkolan Maatalousyhtymä      FIN  2.27.03,7   +50.59,0  
120.   Juhani Ahola                Terässiilit                         2.27.29,7   +51.25,0  
121.   Sami Jussila                Fonecta Media Oy               FIN  2.27.41,7   +51.37,0  
122.   Marko Nikka                 Destia Oy                      FIN  2.28.11,9   +52.07,2  
123.   Veikko Hernetkoski                                         FIN  2.28.22,3   +52.17,6  
124.   Veikko Raiskio                                             FIN  2.28.35,7   +52.31,0  
125.   Pekka Mäkelä                Rakennus Hanka oy              FIN  2.28.45,0   +52.40,3  
126.   Simo Tammela                                               FIN  2.29.07,6   +53.02,9  
127.   Esa Leinonen                Rovaniemen Rakennuskeskus Oy   FIN  2.29.15,3   +53.10,6  
128.   Matti Vuoti                 Intersport Joutsensilta        FIN  2.29.36,6   +53.31,9  
129.   Vesa-Matti Laukkanen                                       FIN  2.29.49,4   +53.44,7  
130.   Ari Savilaakso                                             FIN  2.30.08,9   +54.04,2  
131.   Antti Pohjola               Kastelli-talot Oy              FIN  2.30.10,2   +54.05,5  
132.   Heikki Kuusento             Kempele                        FIN  2.30.12,9   +54.08,2  
133.   Hannu Kukkola               K-Rauta Äimärautio             FIN  2.30.40,1   +54.35,4  
134.   Matti Försti                                               FIN  2.31.14,2   +55.09,5  
135.   Joni Mäkitervo              Oulun poliisilaitos            FIN  2.31.14,9   +55.10,2  
136.   Janne Kemppainen            Isoworks                       FIN  2.31.22,0   +55.17,3  
137.   Matias Ketolainen           Prisma Limingantulli           FIN  2.31.41,0   +55.36,3  
138.   Mika Saarenpää                                             FIN  2.32.44,0   +56.39,3  
139.   Taavi Vähäsöyrinki          Nivala                         FIN  2.33.48,9   +57.44,2  
140.   Juho Huhtala                Oulun Yliopisto                FIN  2.34.16,1   +58.11,4  
141.   Teemu Tiensuu                                              FIN  2.34.31,0   +58.26,3  
142.   Pasi Heikkinen              Nokia                          FIN  2.34.51,3   +58.46,6  
143.   Pekka Kangas                                               FIN  2.35.59,6   +59.54,9  
144.   Kalervo Ukkola                                             FIN  2.36.46,1 +1.00.41,4  
145.   Jyrki Kaiponen              Pohjois-Suomen sotilasläänin e FIN  2.37.16,3 +1.01.11,6  
146.   Reijo Honkanen              Helsinki                       FIN  2.37.22,6 +1.01.17,9  
147.   Antti Sippola               Oulun Yliopisto                FIN  2.37.23,9 +1.01.19,2  
148.   Olli Ilkko                  Oulun Yliopisto                FIN  2.37.46,6 +1.01.41,9  
149.   Toivo Kylmäaho              Kempeleen MaratonKlubi         FIN  2.38.06,2 +1.02.01,5  
150.   Juha Holappa                Oulunsalon Vasama              FIN  2.39.32,0 +1.03.27,3  
151.   Jaakko Heikkinen            Wetteri Power Oy               FIN  2.39.39,1 +1.03.34,4  
152.   Mikko Flink                 Oulun Aluetaksi                FIN  2.41.14,8 +1.05.10,1  
153.   Kimmo Siira                 Knuutilankankaan Veikot        FIN  2.42.44,4 +1.06.39,7  
154.   Heikki Törrö                                               FIN  2.42.55,7 +1.06.51,0  
155.   Markku Leskelä                                             FIN  2.43.11,7 +1.07.07,0  
156.   Juha Raappana                                              FIN  2.43.27,4 +1.07.22,7  
157.   Alpo Hietala                SuunnittelutoimistoHietala     FIN  2.43.30,1 +1.07.25,4  
158.   Jukka Karjalainen                                          FIN  2.43.33,5 +1.07.28,8  
159.   Aulis Hakkarainen                                          FIN  2.43.34,8 +1.07.30,1  
160.   Petri Ukkola                Nokia Siemens Networks         FIN  2.43.36,3 +1.07.31,6  
161.   Mikael Kivioja              Oulun Yliopisto                FIN  2.44.03,6 +1.07.58,9  
162.   Esa Vehkaoja                Liminka                        FIN  2.44.17,9 +1.08.13,2  
163.   Eero Kela                   Oulun LVI-Huolto               FIN  2.44.49,7 +1.08.45,0  
164.   Tapio Honkanen              Oulun Yliopisto                FIN  2.45.21,7 +1.09.17,0  
165.   Jouni Tähtinen              Nordea                         FIN  2.45.58,5 +1.09.53,8  
166.   Ville Veijalainen                                          FIN  2.47.05,2 +1.11.00,5  
167.   Veli-Matti Nopanen          PLSOy                          FIN  2.47.15,6 +1.11.10,9  
168.   Janne Kolu                  EB                             FIN  2.48.05,2 +1.12.00,5  
169.   Juha Veijola                                               FIN  2.48.06,2 +1.12.01,5  
170.   Juha Majava                 ABC Haukipudas                 FIN  2.48.25,0 +1.12.20,3  
171.   Jukka Kinnunen                                             FIN  2.50.45,2 +1.14.40,5  
172.   Kari Kuusela                                               FIN  2.52.19,8 +1.16.15,1  
173.   Harri Niemelä               Oulun Yliopisto                FIN  2.52.20,8 +1.16.16,1  
174.   Kauko Niinimäki                                            FIN  2.56.04,2 +1.19.59,5  
175.   Erkki Valkonen              OSAO Kaukovainio               FIN  3.01.15,6 +1.25.10,9  
176.   Teemu Moilanen              Pulkkilan Ponsi                FIN  3.01.23,4 +1.25.18,7  
177.   Kari Holappa                                               FIN  3.02.04,7 +1.26.00,0  
178.   Matti-Petteri Partanen      Juhan Auto Oy                  FIN  3.03.07,6 +1.27.02,9  
179.   Kari Kirstinä               Palyerit                       FIN  3.03.41,8 +1.27.37,1  
180.   Will Mehta                  London NSC                     GBR  3.03.52,3 +1.27.47,6  
181.   Terho Valkonen              up with people                 FIN  3.04.02,6 +1.27.57,9  
182.   Janne Anttila               EB                             FIN  3.04.22,8 +1.28.18,1  
183.   Risto Hyvönen               ERNST&YOUNG Oy                 FIN  3.07.44,8 +1.31.40,1  
184.   Timo Koivukangas            Haapavesi                      FIN  3.07.44,9 +1.31.40,2  
185.   Juha Huhtaniska             Kiviojan Erämiehet ry          FIN  3.12.22,9 +1.36.18,2  
186.   Tero Vainionpää             EB                             FIN  3.16.54,0 +1.40.49,3  
187.   Valtteri Tahkola            Madekosken hiihtäjät           FIN  3.17.40,1 +1.41.35,4  
188.   Matias Karjula              Madekosken hiihtäjät           FIN  3.17.49,8 +1.41.45,1  
189.   Juho Jokitalo               Lemminkäinen Talo Oy           FIN  3.19.01,0 +1.42.56,3  
190.   Tapani Ebeling              Oulu                           FIN  3.22.32,4 +1.46.27,7  
191.   Heikki Karjula              Yli-Iin Naseva                 FIN  3.23.23,3 +1.47.18,6  
192.   Pärtel Tönsberg             KörvemaaSK                     FIN  3.27.52,8 +1.51.48,1  
193.   Aaro Hoffrén                Oulun vankila                  FIN  3.28.37,7 +1.52.33,0  
194.   Piotr Prus                                                 FIN  3.33.47,1 +1.57.42,4  
195.   Miika Kreus                 ADP Dealer Services            FIN  3.34.33,9 +1.58.29,2  
196.   Pentti Lievonen                                            FIN  3.36.43,2 +2.00.38,5  
197.   Timo Pekkala                                               FIN  3.36.57,3 +2.00.52,6  
198.   Heikki Valkonen                                            FIN  3.36.58,6 +2.00.53,9  
199.   Kalevi Keränen                                             FIN  3.37.01,2 +2.00.56,5  
200.   Olli Puurunen               Oulun Tarmo                    FIN  4.04.34,5 +2.28.29,8  
201.   Timo Jaakkola                                              FIN  4.05.01,3 +2.28.56,6  
202.   Juha Väänänen                                              FIN  5.29.53,9 +3.53.49,2  
203.   Petri Turusenaho                                           FIN  5.29.55,3 +3.53.50,6  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

M50 : 33.0V

 (Lähti: 9, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Tapani Ronkainen            Kantola&Koramo                 FIN  1.36.42,4             
  2.   Kari Saastamoinen           Kiuruveden Urheilijat          FIN  1.39.11,4    +2.29,0  
  3.   Pentti Määttä               Pudasjärven Urheilijat         FIN  1.42.59,3    +6.16,9  
  4.   Ville Tiiro                 Iin Urheilijat                 FIN  1.44.10,7    +7.28,3  
  5.   Juha Ronkainen              ILU                            FIN  1.46.36,6    +9.54,2  
  6.   Hannu Kaikkonen             Oulun Hiihtoseura/ODL          FIN  1.46.39,3    +9.56,9  
  7.   Heikki Ojantakanen          Olshe/OKV/OFF                  FIN  1.47.25,6   +10.43,2  
  8.   Jari Aitta                  Utajärven Urheilijat           FIN  1.54.43,0   +18.00,6  
  9.   Tero Pinoniemi              Utajärven Urheilijat           FIN  1.58.30,0   +21.47,6  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

M55 : 33.0V

 (Lähti: 4, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Jorma Aalto                 Iin Urheilijat                 FIN  1.43.26,6             
  2.   Mikko Koivukangas           Oulun Hiihtoseura              FIN  1.48.03,5    +4.36,9  
  3.   Urpo Tolonen                Pudasjärven Urheilijat         FIN  1.50.48,6    +7.22,0  
  4.   Juha Vuollo                 Muonion Kiri                   FIN  1.51.19,0    +7.52,4  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

M60 : 33.0V

 (Lähti: 7, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Keijo Salonen               Kuivasjärven Aura Oulun Okt Oy FIN  1.43.01,3             
  2.   Antero Nuuttila             Orimattilan Jymy                    1.51.24,5    +8.23,2  
  3.   Erkki Annanpalo             Oulun Hiihtoseura              FIN  1.53.41,2   +10.39,9  
  4.   Teuvo Lähde                 kerkkoon urheilijat            FIN  1.55.25,1   +12.23,8  
  5.   Pekka Hynninen              Kiimingin urheilijat           FIN  2.06.54,0   +23.52,7  
  6.   Pasi Koskela                Oulun Hiihtoseura              FIN  2.19.16,5   +36.15,2  
  7.   Jouko Lyytikäinen           Kempeleen MaratonKlubi         FIN  2.21.57,1   +38.55,8  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

M65 : 33.0V

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Alpo Merkkiniemi            Ranuan Peura                   FIN  1.57.19,8             
  2.   Kalevi Tapaninaho           Kempeleen Kiri                 FIN  2.14.39,7   +17.19,9  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

NV33 : 33.0V

 (Lähti: 58, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Milla Ollonen               Kuivasjärven Aura              FIN  1.46.30,6             
  2.   Terhi Tuorilainen           Kiuruveden Urheilijat          FIN  1.55.37,6    +9.07,0  
  3.   Päivi Ahola-Mehtälä         Tieto Healthcare&Welfare Oy    FIN  1.56.32,3   +10.01,7  
  4.   Elisa Koskela               Oulunsalo                      FIN  1.59.08,0   +12.37,4  
  5.   Merja Rauhala               Oulu Triathlon & Cycling       FIN  2.00.18,7   +13.48,1  
  6.   Marjo Vesala                Team Sukset narikassa          FIN  2.03.57,9   +17.27,3  
  7.   Iita Niskanen               Vieremän koitto                FIN  2.05.11,3   +18.40,7  
  8.   Camilla Munsterhjelm        Oulun Hiihtoseura              FIN  2.09.04,0   +22.33,4  
  9.   Essi Ebeling                Prisma Linnanmaa               FIN  2.10.31,7   +24.01,1  
 10.   Tiina Majava                Fonecta Media Oy               FIN  2.12.18,0   +25.47,4  
 11.   Mervi Niemelä               Oulun Yliopisto                FIN  2.15.34,1   +29.03,5  
 12.   Anne Lukkarila                                             FIN  2.15.38,3   +29.07,7  
 13.   Sirpa Pirilä                Oulu Triathlon & Cycling       FIN  2.20.25,2   +33.54,6  
 14.   Leena Savukoski             Ylivieskan Kuula               FIN  2.22.14,3   +35.43,7  
 15.   Oili Kaisto                                                FIN  2.23.46,0   +37.15,4  
 16.   Paula Pennanen              NestorCables                   FIN  2.24.26,8   +37.56,2  
 17.   Sirkka Lehto                                               FIN  2.25.03,0   +38.32,4  
 18.   Mirja Keskiaho              Pudasjärvi                     FIN  2.25.21,8   +38.51,2  
 19.   Päivi Jauhola               SAKU ry                        FIN  2.26.18,4   +39.47,8  
 20.   Kaisa Pinoniemi             Utajärven Urheilijat           FIN  2.26.26,5   +39.55,9  
 21.   Susanna Ylikunnari          Nokia Siemens Networks         FIN  2.28.08,1   +41.37,5  
 22.   Riina Aikio                 Pelliautto                     FIN  2.29.38,1   +43.07,5  
 23.   Mirja Laukka                                               FIN  2.30.00,5   +43.29,9  
 24.   Outi Kivimäki               OM                             FIN  2.30.26,5   +43.55,9  
 25.   Päivi Vesala                Oulun Yliopisto                FIN  2.33.45,0   +47.14,4  
 26.   Saara Mahosenaho            Pyhäntä                        FIN  2.34.28,4   +47.57,8  
 27.   Heli Tolonen                Tieto Healthcare&Welfare Oy    FIN  2.34.32,4   +48.01,8  
 28.   Anu Lepistö                                                FIN  2.35.29,0   +48.58,4  
 29.   Pauliina Pyykölä                                           FIN  2.35.39,8   +49.09,2  
 30.   Miia Nikka                                                 FIN  2.36.01,3   +49.30,7  
 31.   Maarit Ruusuvirta                                          FIN  2.36.19,2   +49.48,6  
 32.   Rousu Hannele                                              FIN  2.38.12,9   +51.42,3  
 33.   Petra Immonen               Prisma Limingantulli           FIN  2.39.04,3   +52.33,7  
 34.   Tuire Valkonen              SMARK ry                       FIN  2.41.00,8   +54.30,2  
 35.   Johanna Kotajärvi                                          FIN  2.41.03,2   +54.32,6  
 36.   Elina Keskitalo             Oulun Yliopisto                FIN  2.44.51,4   +58.20,8  
 37.   Hanna Juola                                                FIN  2.44.59,5   +58.28,9  
 38.   Heidi Paso                  Ammattiopisto Luovi            FIN  2.47.03,6 +1.00.33,0  
 39.   Tanja Rousu                                                FIN  2.48.09,6 +1.01.39,0  
 40.   Jaana Tauriainen            Kuusamo                        FIN  2.48.40,8 +1.02.10,2  
 41.   Anu Kirstinä                Oulun Yliopisto                FIN  2.49.38,7 +1.03.08,1  
 42.   Kaisa Kärnä                 Oulun Yliopisto                FIN  2.51.03,4 +1.04.32,8  
 43.   Riina Veijo                 Oulun Yliopisto                FIN  2.54.43,1 +1.08.12,5  
 44.   Airi Kurikka                Osuuskauppa Arina              FIN  2.54.45,5 +1.08.14,9  
 45.   Sinikka Vähäsöyrinki        Nivala                         FIN  2.59.34,9 +1.13.04,3  
 46.   Senni Heikkinen             Intersport Joutsensilta        FIN  3.00.32,2 +1.14.01,6  
 47.   Sanna Karsikas              Intersport Joutsensilta        FIN  3.00.32,9 +1.14.02,3  
 48.   Eija Eronen                                                FIN  3.06.07,4 +1.19.36,8  
 49.   Marjatta Häyrynen                                          FIN  3.07.46,5 +1.21.15,9  
 50.   Riikka Törmänen             Team Sukset narikassa          FIN  3.12.53,8 +1.26.23,2  
 51.   Elina Ontero                Team Sukset narikassa          FIN  3.12.54,3 +1.26.23,7  
 52.   Heidi Vilmusenaho                                          FIN  3.14.50,0 +1.28.19,4  
 53.   Marjatta Hirvelä            Team Sukset narikassa          FIN  3.28.25,4 +1.41.54,8  
 54.   Elina Pylväs                Team Sukset narikassa          FIN  3.52.39,0 +2.06.08,4  
 55.   Ulla-Maija Aaltomaa                                        FIN  3.53.17,5 +2.06.46,9  
 56.   Johanna Puurunen            OTPS                           FIN  4.04.35,6 +2.18.05,0  
 57.   Pinja Hirvikallio           Team Sukset narikassa          FIN  5.29.55,2 +3.43.24,6  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

N40 : 33.0V

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Outi Sulasalmi              Kuivasjärven Aura              FIN  1.52.07,7             
  2.   Päivi Mäkinen               Oulun Hiihtoseura              FIN  2.08.39,3   +16.31,6  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

N50 : 33.0V

 (Lähti: 2, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Maija Käkelä                Haukiputaan Veikot             FIN  1.56.45,1             
  2.   Anja Paakinaho              Rautaruukki                    FIN  2.03.48,4    +7.03,3  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

MP33 : 33.0P

 (Lähti: 108, Keskeytti: 1, Hylätty: 0)

  1.   Jussi-Pekka Anttila         Oulun poliisilaitos            FIN  1.45.23,3             
  2.   Esa Alarvo                  Oulu Triathlon & Cycling / Hei FIN  1.52.53,6    +7.30,3  
  3.   Eino Juola                  Kempeleen Pyrintö              FIN  1.55.37,2   +10.13,9  
  4.   Mauri Puolakanaho           Oulun Aluetaksi                FIN  1.57.47,5   +12.24,2  
  5.   Pauli Parkkila              Keminsuun Kisa                 FIN  1.58.30,3   +13.07,0  
  6.   Arto Karjalainen            Oulun poliisilaitos            FIN  2.01.13,7   +15.50,4  
  7.   Tuomas Ronkainen            Koskelankylän Riento           FIN  2.02.19,5   +16.56,2  
  8.   Simo Raiskio                Keminsuun Kisa                 FIN  2.02.46,0   +17.22,7  
  9.   Veikko Isokangas            Kempeleen MaratonKlubi         FIN  2.03.54,9   +18.31,6  
 10.   Mauno Törmälehto            Haapavesi                      FIN  2.08.28,6   +23.05,3  
 11.   Juha Tiilikainen            Kempeleen MaratonKlubi         FIN  2.10.03,5   +24.40,2  
 12.   Markku Metsäpelto           Lemminkäinen Infra OY          FIN  2.10.20,7   +24.57,4  
 13.   Seppo Salo                  Hämeenlinnan Latu              FIN  2.10.54,2   +25.30,9  
 14.   Santtu Kuusento                                            FIN  2.11.09,0   +25.45,7  
 15.   Reino Parkkila                                             FIN  2.14.41,7   +29.18,4  
 16.   Jorma Paasovaara            Oulun Kilpaveljet              FIN  2.14.51,9   +29.28,6  
 17.   Eino Sillankorva            Oulun Hiihtoseura              FIN  2.16.37,5   +31.14,2  
 18.   Ville Köngäs                ZEFSol                         FIN  2.17.00,4   +31.37,1  
 19.   Matti Löytynoja             E.T. Listat Oy                 FIN  2.17.14,3   +31.51,0  
 20.   Ilari Jaakola               EB                             FIN  2.18.49,3   +33.26,0  
 21.   Jarmo Kämäräinen            Oulun betoni poraus            FIN  2.19.59,3   +34.36,0  
 22.   Teuvo Backman               Suksiv.Toppari                 FIN  2.21.45,7   +36.22,4  
 23.   Aldo Fazzini                Italy                          ITA  2.22.49,0   +37.25,7  
 24.   Olavi Korpela               Destia Oy                      FIN  2.25.19,1   +39.55,8  
 25.   Jorma Aho                   Laitasaaren  Veto / OAJ Muhos  FIN  2.25.38,9   +40.15,6  
 26.   Veijo Parhiala              Häjyt                          FIN  2.26.06,9   +40.43,6  
 27.   Matti Vatjus-Anttila        Haapavesi                      FIN  2.28.12,3   +42.49,0  
 28.   Oiva Rantala                Kiimingin urheilijat           FIN  2.29.09,8   +43.46,5  
 29.   Gerolamo Fazzini            Italy                          ITA  2.29.50,9   +44.27,6  
 30.   Timo Märsylä                                               FIN  2.30.04,9   +44.41,6  
 31.   Seppo Salmela               PSOAS                          FIN  2.32.57,6   +47.34,3  
 32.   Pertti Sankilampi           Kempeleen Kiri                 FIN  2.34.14,1   +48.50,8  
 33.   Pekka Märsylä               Kälviän Tarmo                  FIN  2.34.14,8   +48.51,5  
 34.   Markku Mäntykorpi           Kokkola                        FIN  2.35.48,8   +50.25,5  
 35.   Keijo Supperi                                              FIN  2.37.08,7   +51.45,4  
 36.   Timo Heikkinen              Kontiotuote Oy                 FIN  2.37.34,2   +52.10,9  
 37.   Hannu Kesti                 StoraEnso                      FIN  2.40.48,4   +55.25,1  
 38.   Veikko Lohikoski            Nokia Siemens Networks         FIN  2.41.25,3   +56.02,0  
 39.   Risto Jaakkola                                             FIN  2.42.50,5   +57.27,2  
 40.   Asko Mäkelä                                                FIN  2.44.05,4   +58.42,1  
 41.   Riku Seppälä                OAY- Kempele                   FIN  2.44.58,6   +59.35,3  
 42.   Reima Niemelä               Meto                           FIN  2.44.59,9   +59.36,6  
 43.   Tommi Heikkinen                                            FIN  2.47.26,9 +1.02.03,6  
 44.   Tommi Runtti                Ixonos Oyj                     FIN  2.48.47,6 +1.03.24,3  
 45.   Veikko Halonen              Oulun Yliopisto                FIN  2.52.31,7 +1.07.08,4  
 46.   Hannu Juutinen              SK-Pohjantähti                 FIN  2.55.02,7 +1.09.39,4  
 47.   Tauno Matero                Murro Erä                      SWE  2.55.06,5 +1.09.43,2  
 48.   Hannu Kolehmainen           K-Rauta Välivainio             FIN  2.55.07,1 +1.09.43,8  
 49.   Martti Nikkanen                                            FIN  2.55.49,9 +1.10.26,6  
 50.   Toivo Saikkonen             Oulu                           FIN  2.55.51,2 +1.10.27,9  
 51.   Timo Sainio                                                FIN  2.56.14,9 +1.10.51,6  
 52.   Jouni Turunen               Kontiotuote Oy                 FIN  2.56.15,1 +1.10.51,8  
 53.   Antti Pasanen               Oulu                           FIN  2.57.17,2 +1.11.53,9  
 54.   Paavo Puhakka               Metalli 56                     FIN  2.57.23,9 +1.12.00,6  
 55.   Mauno Mikkilä               Nivalan Urheilijat             FIN  2.58.01,7 +1.12.38,4  
 56.   Marko Mara                  Kojamoveljet ry                FIN  3.00.10,5 +1.14.47,2  
 57.   Jukka Pulkkinen             Kojamoveljet ry                FIN  3.00.11,5 +1.14.48,2  
 58.   Risto Väliheikki                                           FIN  3.03.31,7 +1.18.08,4  
 59.   Pentti Järvinen                                            FIN  3.04.08,4 +1.18.45,1  
 60.   Kalevi Kemppainen                                          FIN  3.07.09,2 +1.21.45,9  
 61.   Raimo Leinonen              Kempele                        FIN  3.07.35,8 +1.22.12,5  
 62.   Erkki Ristimäki             Seinäjoki                      FIN  3.08.35,5 +1.23.12,2  
 63.   Petteri Lehtonen                                           FIN  3.09.32,3 +1.24.09,0  
 64.   Esko Huusko                                                FIN  3.09.36,3 +1.24.13,0  
 65.   Jouni Asikainen             Kojamoveljet ry                FIN  3.10.23,2 +1.24.59,9  
 66.   Pentti Rautio               Oulu                           FIN  3.11.53,7 +1.26.30,4  
 67.   Ismo Pitkänen               Pöyry                          FIN  3.12.16,6 +1.26.53,3  
 68.   Arto Kansanoja              Rautaruukki oyj                FIN  3.13.34,1 +1.28.10,8  
 69.   Heimo Moialnen                                             FIN  3.14.18,4 +1.28.55,1  
 70.   Esko Korhonen               Valio Oy                       FIN  3.14.20,1 +1.28.56,8  
 71.   Aulis Lyhykäinen            Ilomantsi                      FIN  3.14.39,9 +1.29.16,6  
 72.   Raudaskoski Mikko                                          FIN  3.15.28,6 +1.30.05,3  
 73.   Pekka Paunu                 Salpaus                        FIN  3.18.59,5 +1.33.36,2  
 74.   Esko Vakkilainen                                           FIN  3.19.12,1 +1.33.48,8  
 75.   Eero Tikkanen               Oulun Aluetaksi                FIN  3.23.25,9 +1.38.02,6  
 76.   Oiva Kurttila                                              FIN  3.23.55,5 +1.38.32,2  
 77.   Matti Honkanen              Helsinki                       FIN  3.25.18,6 +1.39.55,3  
 78.   Reino Salmi                                                FIN  3.26.43,9 +1.41.20,6  
 79.   Aapeli Särkimäki            Oulun Yliopisto                FIN  3.27.22,4 +1.41.59,1  
 80.   Pentti Pernu                Ii                             FIN  3.30.30,8 +1.45.07,5  
 81.   Markku Ahola                Mandaatti                      FIN  3.30.54,2 +1.45.30,9  
 82.   Simo Manninen               KarjalankK                     FIN  3.31.50,4 +1.46.27,1  
 83.   Eero Jakkula                Logica                         FIN  3.34.13,9 +1.48.50,6  
 84.   Vesa Eskola                                                FIN  3.37.29,6 +1.52.06,3  
 85.   Erkki Ahlqvist              MRPY                           FIN  3.37.47,1 +1.52.23,8  
 86.   Heikki Mustonen             Fonecta Media Oy               FIN  3.37.48,1 +1.52.24,8  
 87.   Jyri Suutari                STJKK                          FIN  3.41.21,7 +1.55.58,4  
 88.   Jouni Siironen              STJKK                          FIN  3.41.22,9 +1.55.59,6  
 89.   Tauno Rinne                 Terwamotoristit                FIN  3.42.45,5 +1.57.22,2  
 90.   Jani Lappalainen            LK Engineering Oy              FIN  3.45.53,6 +2.00.30,3  
 91.   Teemu Runtti                Herukan kiinteistöhuolto ky    FIN  3.45.58,6 +2.00.35,3  
 92.   Franz Dreher                Wanderlust Lustnau n.e.V.      DEU  3.47.40,8 +2.02.17,5  
 93.   Ari Kemi                                                   FIN  3.49.29,4 +2.04.06,1  
 94.   Joni Karjalainen            Prisma Raksila                 FIN  3.51.18,1 +2.05.54,8  
 95.   Juha Pirttikangas                                          FIN  3.53.04,0 +2.07.40,7  
 96.   Timo Nevapuu                Ylikiimingin Nuijamiehet       FIN  4.01.05,4 +2.15.42,1  
 97.   Ari-Pekka Ollila            Helsingin Latu                 FIN  4.04.28,1 +2.19.04,8  
 98.   Pertti Raikio               Hutskin Hurjat                 FIN  4.05.27,2 +2.20.03,9  
 99.   Kari Sampela                                               FIN  4.06.19,4 +2.20.56,1  
100.   Marko Röntynen                                             FIN  4.13.34,0 +2.28.10,7  
101.   Jaakko Kesti                Pyykösjärven Pullistus         FIN  4.16.13,0 +2.30.49,7  
102.   Kari Littunen                                              FIN  4.17.32,0 +2.32.08,7  
103.   Timo Ojamies                                               FIN  4.19.57,0 +2.34.33,7  
104.   Paavo Hentilä                                              FIN  4.28.48,4 +2.43.25,1  
105.   Samuli Simojoki                                            FIN  4.34.06,9 +2.48.43,6  
106.   Pekka Lång                  Oulun Aluetaksi                FIN  4.56.13,9 +3.10.50,6  
107.   Tapio Turunen                                              FIN  5.02.15,3 +3.16.52,0  

MYL M45 MV65 NYL NV65 MP65 NP65 MV33 M50 M55 M60 M65 NV33 N40 N50 MP33 NP33

NP33 : 33.0P

 (Lähti: 38, Keskeytti: 0, Hylätty: 0)

  1.   Mervi Koukkari              Ammattiopisto Luovi            FIN  2.32.55,7             
  2.   Tanja Väyrynen              Kainuun Prikaati               FIN  2.36.06,3    +3.10,6  
  3.   Johanna Eskeli              Kaustinen                      FIN  2.36.08,1    +3.12,4  
  4.   Maija Kumpula               MaijanPut                      FIN  2.48.11,1   +15.15,4  
  5.   Päivi Lohikoski             Oulun Yliopisto                FIN  2.52.09,4   +19.13,7  
  6.   Sari Aarrekivi              Oulujoen Kiekko                FIN  2.59.20,0   +26.24,3  
  7.   Anita Reunanen              Tammela                        FIN  3.02.36,5   +29.40,8  
  8.   Ritva Hettula                                              FIN  3.03.38,3   +30.42,6  
  9.   Sanni Parkkinen                                            FIN  3.04.12,2   +31.16,5  
 10.   Mari Sipola                 Kemi                           FIN  3.08.30,9   +35.35,2  
 11.   Anu Lehtonen                                               FIN  3.09.31,9   +36.36,2  
 12.   Kaisa-Leena Takkinen                                       FIN  3.12.59,6   +40.03,9  
 13.   Leena Kuukasjärvi           EB                             FIN  3.13.37,7   +40.42,0  
 14.   Virve Kois                                                      3.15.16,7   +42.21,0  
 15.   Maija Marin                                                FIN  3.26.50,4   +53.54,7  
 16.   Riikka Hatunen                                             FIN  3.27.17,8   +54.22,1  
 17.   Terhi Siekkinen                                            FIN  3.28.28,7   +55.33,0  
 18.   Lea Alakorva-Pernu          Tutoris Oy                     FIN  3.30.29,5   +57.33,8  
 19.   Anna-Maria Kalunen          Oulu                           FIN  3.31.44,8   +58.49,1  
 20.   Sirkku Kylmänen             KylFood                        FIN  3.32.27,4   +59.31,7  
 21.   Elina Jakkula                                              FIN  3.34.12,2 +1.01.16,5  
 22.   Riitta Annala                                              FIN  3.37.28,1 +1.04.32,4  
 23.   Raija Saariniemi-Kauppila   Osuuskauppa Arina              FIN  3.43.56,5 +1.11.00,8  
 24.   Marjatta Nurmela                                           FIN  3.44.15,4 +1.11.19,7  
 25.   Elisa Puikko                Oulun Yliopisto                FIN  3.49.44,1 +1.16.48,4  
 26.   Kaarin Honkanen                                            FIN  3.59.49,3 +1.26.53,6  
 27.   Maria Haanpää               Oulun Yliopisto                FIN  4.04.51,7 +1.31.56,0  
 28.   Sirkka Sampela                                             FIN  4.06.17,9 +1.33.22,2  
 29.   Anna-Maija Turpeenoja       Prisma Raahe                   FIN  4.07.39,6 +1.34.43,9  
 30.   Marjo Keränen               Prisma Raahe                   FIN  4.07.40,8 +1.34.45,1  
 31.   Sirkka Lamberg                                             FIN  4.13.43,2 +1.40.47,5  
 32.   Tua Takkinen                Oulun Yliopisto                FIN  4.16.07,0 +1.43.11,3  
 33.   Pilvi Torsti                Lammin Säkiä                   FIN  4.36.24,2 +2.03.28,5  
 34.   Marja Simojoki                                             FIN  4.36.56,9 +2.04.01,2  
 35.   Marja Nousiainen                                           FIN  4.36.58,0 +2.04.02,3  
 36.   Pirkko Kuusento             Prisma Zeppelin                FIN  4.39.18,1 +2.06.22,4  
 37.   Marjatta Klemetti           Prisma Zeppelin                FIN  4.39.21,8 +2.06.26,1  
 38.   Johanna Väisänen            Profeel Kuntoklubi             FIN  4.53.48,4 +2.20.52,7